Ruch Chorzów - ROW Rybnik 5:0 NA ŻYWO, LIVE, WYNIK. Niebiescy zagrali dla kibiców

Piłkarze Ruchu Chorzów grają dziś z ROW Rybnik, a na trybunach na Cichej znów zasiądą kibiceZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot arkadiusz gola polska press
Piłkarze Ruchu Chorzów grają z ROW Rybnik w meczu 31. kolejki grupy trzeciej III ligi. Spotkanie na Cichej rozpoczęło się o godz. 18 i po raz pierwszy w tym roku odbywa się z udziałem kibiców. Na trybuny chorzowskiego stadionu wpuszczonych zostało 2176 widzów, ale chętnych do obejrzenia śląskich derbów było dużo więcej. Do przerwy Niebiescy prowadzili 1:0, a po zmianie stron strzelili kolejne cztery bramki. Zapraszamy do naszej relacji live i śledzenia na żywo wyniku meczu Ruch Chorzów - ROW Rybnik.

Ruch Chorzów - ROW Rybnik na żywo, live, wynik

Koniec meczu zasłużone zwycięstwo Ruchu

84' Szansa ROW na honorową bramkę, ale w zamieszaniu po rogu żaden z graczy gości nie zdołał wepchnąć piłki do siatki

Niebiescy kontrolują sytuację na boisku, a trener Bereta wpuszcza na murawę kolejnych zmienników. Schodzący Janoszka dostał owację na stojąco od kibiców

Janoszka w sytuacji sam na sam miękko przerzucił piłkę nad bramkarzem

67' 5:0 Łukasz Janoszka

W oknie zajazdu Batory wychodzącym na stadion płoną race po kolejnych golach Ruchu

54' 4:0 Michał Mokrzycki karny

53' Rzut karny dla Ruchu po faulu bramkarza ROW na Biskupie

Znakomity początek II połowy. Najpierw drugiego gola po podaniu Michała Mokrzyckiego z bliska do siatki trafił Kwaśniewski, a później po akcji Foszmańczyka to samo zrobił Biskup

50' 3:0 Michał Biskup

49' 2:0 Piotr Kwaśniewski

Rozpoczyna się II połowa meczu na Cichej

44' Świetna okazja Biskupa, który był sam na sam, ale źle uderzył piłkę i zdążyli ją wybić obrońcy

37" Foszmańczyk celnie, ale za słabo zza linii pola karnego - broni bramkarz

Po podaniu Kowalskiego w pole karne Biskup wyłożył piłkę Janoszce, a ten uderzył tuż przy słupku z 13 m

32' 1:0 Łukasz Janoszka

31' Znakomita okazja Biskupa po centrze Kowalskiego. Napastnik Ruchu z 5 m strzelał głową i minimalnie chybił celu

30' Kasolik dwa razy próbował strzelać po rogu - najpierw trafił w obrońcę, a później uderzył nad poprzeczką

23' Foszmańczyk zakręcił obrońcami w polu karnym, ale skończyło się na zablokowanym dośrodkowaniu i rogu

20 minut gry na Cichej. Ruch ma przewagę, ale ciągle jest 0:0

15' - Groźnie Biskup z 18 m - bramkarz odbija na róg

Żółta kartka dla Kuziora (ROW)

12' - Minimalnie niecelna główka Będzieszaka po centrze z rogu

Chorzowianie od początku przejęli inicjatywę spychając gości do obrony

Od 1 minuty głośny doping na stadionie spragnionych piłki kibiców

Początek meczu na Cichej

Skład ROW: Plewka - Janik, Pacholski, Krotofil, Baranskyj, Krakowczyk, Kuzior, Tomaszewski, Warmiński, Migus, Gajda.

Skład Ruchu: Bielecki - Będzieszak, Kasolik, Kulejewski, Kowalski - Kwaśniewski, Wyroba, Mokrzycki, Foszmańczyk, Janoszka - Biskup.

To jednak nie jedyna nowość na stadionie. Dziś jest premiera muralu reklamującego klubowe piwo

Najważniejsza informacja jest taka, że po 7,5 miesiąca przerwy na Cichej znów pojawili się kibice

Rozpoczynamy relację live z meczu Ruch Chorzów - ROW Rybnik.

Ruch Chorzów - ROW Rybnik. Niebiescy zagrają dla kibiców

Kibice nie byli wpuszczani na mecze przez całą rundę z powodu pandemii koronawirusa. Ostatnią kolejką, w której mogli obejrzeć z trybun spotkanie ligowe była ta rozegrana 10 października, w której Ruch grał z ROW-em w Rybniku i wygrał 2:0 po bramkach Mateusza Duchowskiego i Mariusza Idzika. Ostatnim meczem na Cichej, który obejrzeli widzowie był pojedynek z Polonią Nysa 3 października, a więc ponad siedem miesięcy temu.

Od 15 maja na stadionach może być zajętych 25 procent miejsc, więc na mecz z ROW-em Ruch udostępnia kibicom 2176 krzesełek. Pierwszeństwo w wejściu na to spotkanie mają karnetowicze. Pozostałe bilety rozeszły się błyskawicznie i o godz. 18 na Cichej wszystkie dostępne miejsca z pewnością będą zajęte.

Fani Niebieskich będą mogli zajmować co czwarte miejsce na widowni. Każdy kibic zobowiązany jest do dezynfekcji rąk przy wejściu na trybuny oraz zakrywania ust i nosa maseczką do czasu zajęcia wyznaczonego miejsca na widowni. Obowiązek zachowania dystansu społecznego nie dotyczy kibiców, idących na mecz z osobą wspólnie zamieszkującą, przebywającą na trybunach z dzieckiem poniżej 13 roku życia lub osobą niepełnosprawną.

Ruch jest faworytem spotkania z ROW. Niebiescy wygrali w tym roku wszystkie ligowe spotkania i zdecydowanie prowadzą w tabeli. Rybniczanie bronią się przed degradacją i obecnie zajmują w tabeli 15. lokatę - tuż nad strefą spadkową. ROW nie wygrał w lidze od sześciu spotkań, a ostatni raz zainkasował trzy punkty 27 marca w potyczce ze Stalą Brzeg.

Najskuteczniejszym strzelcem ROW jest 18-letni Jakub Kuczera. Utalentowany napastnik w tym sezonie strzelił już 10 goli dla zespołu prowadzonego przez trenera Rolanda Buchałę. W kadrze rybniczan dominuje młodzież, ale są też dwaj doświadczeni gracze z ekstraklasową przeszłością - Marcin Wodecki i Szymon Jary.

Niebiescy zagrają bez swojego najlepszego snajpera Mariusza Idzika. Podopieczni trenera Łukasza Berety będą chcieli się zrehabilitować za środową porażkę w Pucharze Polski z Pniówkiem Pawłowice. Tutaj możesz śledzić relację na żywo i wynik meczu Ruch Chorzów - ROW Rybnik.