Ruch Chorzów - Ruch Radzionków 4:1. Pierwsza wygrana Niebieskich - zdjęcia

Piłkarze Ruchu Chorzów pokonali Ruch Radzionków 4:1Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Przygotowujący się do ruszających 1 sierpnia rozgrywek III ligi piłkarze Ruchu Chorzów zmierzyli się w meczu kontrolnym z IV-ligowym Ruchem Radzionków. Niebiescy na bocznym boisku stadionu na Cichej pokonali Cidry 4:1. Zobaczcie zdjęcia ze sparingu Ruch Chorzów - Ruch Radzionków.

Ruch Chorzów - Ruch Radzionków sparing

W drugim meczu kontrolnym tego lata Niebiescy odnieśli pierwszą wygraną. Po sobotnim remisie z Odrą Wodzisław 2:2 dzisiaj Ruch pokonał swojego imiennika z Radzionkowa 4:1. Jutro o godz. 11 na głównej płycie stadionu na Cichej chorzowianie zmierzą się ze Stalą Brzeg i będzie to pierwsze w tym roku spotkanie u siebie, które będą mogli zobaczyć z trybun kibice Niebieskich.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH CHORZÓW - RUCH RADZIONKÓW

W meczu z Ruchem Radzionków chorzowianie w I połowie zdecydowanie dominowali na murawie. Efektem przewagi podopiecznych trenera Łukasza Berety były trzy bramki.Festiwal strzelecki rozpoczął Mateusz Winciersz, który skorzystał z podania Daniela Paszla i z bliska skierował piłkę do siatki. Dziesięć minut później wynik podwyższył uderzeniem głową Jakub Słota, a Winciersz tym razem zaliczył asystę popisując się precyzyjnym dośrodkowaniem. Tuż przed przerwą trzecią bramkę zdobył Mateusz Duchowski wykazując się najlepszą orientacją w zamieszaniu pod bramką gości.

W przerwie Cidry zmieniły całą jedenastkę, a zmiany w ekipie chorzowian były kosmetyczne, bo przecież jutro czeka ich kolejny sparing. Radzionkowianie w II połowie zagrali trochę lepiej i udało im się zdobyć honorową bramkę, której autorem był Szymon Turczyn. Odpowiedź Niebieskich byla jednak błyskawiczna. Mariusz Idzik wykorzystał kolejną asystę Winciersza i strzałem z bliska ustalił wynik rozgrywanego w ogromnym upale meczu kontrolnego na 4:1 dla chorzowian.

Ruch Chorzów - Ruch Radzionków 4:1 (3:0)
1:0 Mateusz Winciersz (23), 2:0 Jakub Słota (33), 3:0 Mateusz Duchowski (45), 3:1 Szymon Turczyn (66), 4:1 Mariusz Idzik (73)

Ruch Chorzów Lech (61. Bielecki) - Kwaśniewski (46. Lipp), Słota, Kulejewski, Kowalski - Paszek (61. Starzyński), Sikora (46. Dąbrowski), Duchowski, Foszmańczyk, Winciersz (75. Paszek) - Idzik.

Ruch Radzionków I połowa: Strzelczyk - Banaś, Wnuk, Czudaj, Skalski, Pietryga, Dudziński, Siwy, Zalewski, Poloczek, Wojdanowski.
II połowa: Stambuła, Jaworek, Harmata, Boryczka, Ćwielong, Turczyn, Trzcionka, Piecuch, Łabojko, Kopeć, Amine.