Ruch Chorzów - Sandecja Nowy Sącz ZDJĘCIA, WYNIK Osiem bramek w sparingu. Niebiescy lepsi od piątej drużyny Fortuna 1. Ligi!

21.02.2022 r. Sparing: Sandecja Nowy Sącz - Ruch Chorzów.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
21.02.2022 r. Sparing: Sandecja Nowy Sącz - Ruch Chorzów. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Andrzej Banaś
W piątek 21.01.2022 r. Ruch Chorzów rozegrał pierwszy sparing w czasie przygotowań do rundy wiosennej eWinner 2. Ligi. Rywalem Niebieskich była Sandecja Nowy Sącz, która zajmuje 5. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi. Mecz rozegrano w Krakowie, na stadionie Prądniczanki.

W Ruchu zadebiutowali nowi zawodnicy - Remigiusz Szywacz, Piotr Stępień i Kamil Chiliński. Testowani byli młodzieżowcy - Kacper Janiak, który jesienią grał w GKS Tychy na wypożyczeniu z Bruk-Bet Termaliki Nieciecza oraz Paweł Żuk (Ashton United FC). Zabrakło kontuzjowanych Konrada Kasolika i Jakuba Nowaka.

Ruch objął prowadzenie w 8. minucie, gdy w zamieszaniu przed bramką Daniel Szczepan posłał piłkę do siatki. Wyrównał uderzeniem głową Łukasz Zjawiński, który został wypożyczony do Sandecji z Lechii Gdańsk.

Niebiescy odpowiedzieli golem Kacpra Bąka i poszli za ciosem - chorzowianie rozegrali kontrę, a Szczepan minął bramkarza i z ostrego kąta strzelił do bramki. Asystę zaliczył Bąk.

W 32. minucie Szczepan z rzutu karnego mógł podwyższyć na 4:1, jednak Dawid Pietrzkiewicz obronił zbyt lekki strzał napastnika Ruchu. Dziesięć minut później Patryk Sikora z około 20 metrów zaskoczył bramkarza Sandecji. Jeszcze przed przerwą Zjawiński trafił w poprzeczkę.

Na drugą połowę trener Jarosław Skrobacz prowadził drugą jedenastkę. Sandecja szybko po przewie zdobyła drugą bramkę, gdy rzut karny wykorzystał Damian Chmiel. Ten sam zawodnik trafił z karnego na 3:4.

Drużyna Dariusza Dudka z pasją dążyła do wyrównania. W bramce Ruchu sporo roboty miał Jakub Bielecki. Niebiescy przypieczętowali wygraną golem Filipa Żagla w doliczonym czasie.

Jarosław Skrobacz, trener Ruchu:

- Każda gra kontrolna ma swoje momenty. Obie drużyny skorzystały z ponad 20 zawodników, dlatego ten skład – jak to jest w sparingach – raz jest mocniejszy, raz teoretycznie słabszy. Pogoda i warunki do gry były dziś trudne. Łatwo było stracić piłkę, z czego brały się błędy. Zawsze chcemy wygrywać, także w grach kontrolnych. Było kilka momentów, z których na pewno jesteśmy zadowoleni, wyglądało to fajnie, ale były też fragmenty, po których mieliśmy prawo być trochę bardziej zdenerwowani.

Jak trener ocenił testowanych Pawła Żuka i Kacpra Janiaka? – Ocena obu jest pozytywna, momentami nawet bardzo pozytywna – mówił Skrobacz.

Sandecja Nowy Sącz - Ruch Chorzów 3:5 (1:4)

Bramki: 0:1 Daniel Szczepan (8), 1:1 Łukasz Zjawiński (13), 1:2 Kacper Bąk (17), 1:3 Daniel Szczepan (30), 1:4 Patryk Sikora (42), 2:4 Damian Chmiel (48-karny), 3:4 Damian Chmiel (67-karny), 3:5 Filip Żagiel (90+1)

Sandecja: (I połowa) Dawid Pietrzkiewicz - Kornel Osyra, Maissa Fall, Błażej Szczepanek, Damir Sovsić, Łukasz Kosakiewicz, Kacper Wydra, Jakub Zych, Kamil Słaby, Łukasz Zjawiński, Tomasz Boczek.
(II połowa) Miłosz Tysiak - Maissa Fall (70. zawodnik testowany II), Robert Janicki, Swetosław Dikow, Sebastian Rudol, Kamil Słaby (70. zawodnik testowany I), Damian Chmiel, Bartłomiej Kasprzak, Rafał Kobryń, Tomasz Boczek, Dawid Salamon (70. Igor Maślanka).

Ruch: (I połowa) Tomasz Nowak - Mateusz Wacławski, Bartłomiej Kulejewski, Remigiusz Szywacz - Kacper Janiak, Piotr Wyroba, Patryk Sikora, Łukasz Janoszka, Przemysław Szkatuła - Daniel Szczepan, Kacper Bąk (37. Damian Kowalczyk).
(II połowa) Jakub Bielecki - Kacper Będzieszak, Filip Nawrocki, Marcin Kowalski - Paweł Żuk, Michał Mokrzycki, Tomasz Foszmańczyk, Filip Żagiel, Tomasz Wójtowicz - Damian Kowalczyk (57. Kamil Chiliński), Piotr Stępień.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0