Ruch Chorzów - Śląsk Świętochłowice 4:1 w karnych ZDJĘCIA. Niebiescy w finale Pucharu 100-lecia Śląskiego ZPN

Ruch Chorzów wygrał ze Śląskiem Świętochłowice dopiero po rzutach karnych Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot arkadiusz gola polska press
Piłkarze Ruchu Chorzów awansowali do finału Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Niebiescy pokonali dziś Śląsk Świętochłowice po rzutach karnych 4:1. Mecz na Cichej był zacięty i w normalnym czasie gry zakończył się remisem 1:1. Gospodarze znacznie lepiej egzekwowali jednak jedenastki wykorzystując wszystkie próby. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Śląsk Świętochłowice.

Ruch Chorzów - Śląsk 4:1 w karnych. Niebiescy w finale Pucharu 100-lecia ŚlZPN

Piłkarze Ruchu we wrześniu mieli końską dawkę meczów, dlatego trener Łukasz Bereta w półfinale Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej dał pograć zawodnikom, którzy ostatnio rzadziej pojawiali się na boisku. Z podstawowego składu z ostatniego ligowego spotkania z Lechią Zielona Góra na murawę od pierwszej minuty wybiegł tylko Kacper Kawula.

Śląsk skorzystał z tego, że Niebiescy nie grali chyba wcześniej w takim zestawieniu i szybko objął prowadzenie. Kamila Lecha pokonał Bartosz Nawrocki. Odpowiedź Ruchu była jednak natychmiastowa. Kilka minut później do remisu doprowadził Jakub Siwek. Później chorzowianie atakowali, ale Śląsk dobrze się bronił i po 90 minutach walki padł remis 1:1.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH CHORZÓW - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE

W Pucharze 100-lecia ŚlZPN nie ma dogrywek, więc zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. Jedenastki zdecydowanie lepiej egzekwowali Niebiescy, którzy nie pomylili się w żadnej z czterech prób. Karne wykorzystali Bartłomiej Kulejewski, Piotr Kwaśniewski, daniel Paszek i Mateusz Duchowski. W zespole świętochłowiczan Adrian Lesik strzelił nad poprzeczką, a uderzenie Damiana Wasiaka obronił Lech i tylko Kamilowi Ściętkowi udało się trafić do siatki.

Ruch Chorzów w finale Pucharu 100-lecia ŚlZPN zagra z Ruchem Radzionków, który wczoraj pokonał na wyjeździe Szombierki Bytom 2:1. Spotkanie finałowe zaplanowane jest na 11 listopada, a miejsce decydującego meczu nie zostało jeszcze ustalone.

Ruch Chorzów - Śląsk Świętochłowice 1:1 (1:1) karne 4:1

Bramki 0:1 Bartosz Nawrocki (10), 1:1 Jakub Siwek (16)