Ruch Chorzów - Wigry Suwałki 2:2. Podział punktów na Cichej

Ruch-Wigry
Ruch-Wigry Marzena Bugała-Azarko
Piłkarze Ruchu Chorzów zremisowali z Wigrami Suwałki 2:2 w ostatnim w tym roku meczu u siebie. Punkt wywalczony w zaległym spotkaniu Nice 1. Ligi niewiele poprawił jednak ich sytuację w tabeli, bowiem wciąż zajmują oni w niej ostatnie miejsce.

Podobnie jak w sobotnim meczu w Tychach bohaterem gości był Patryk Klimala. Wypożyczony z Jagiellonii 19-letni zawodnik znów strzelił dwie bramki dla Wigier. Piłkarze z Suwałk objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z lewej strony Mariusza Rybickiego i strzale głową młodego napastnika. Odpowiedź Ruchu była jednak natychmiastowa. Po akcji Miłosza Przybeckiego zbyt krótko wybita przez obrońców piłka trafiła pod nogi Michała Walskiego, a ten huknął nie do obrony.

Niebiescy mieli okazje na kolejne bramki, ale Mello strzelił głową za lekko, by zaskoczyć Łukasza Budziłka, a Bojan Marković w ogóle nie trafił w piłkę w polu karnym rywali, choć miał ją wyłożoną jak na tacy. W odpowiedzi tuż przed przerwą Wigry przeprowadziły wzorcową kontrę. Damiana Gąska idealnym podaniem obsłużył Klimalę, a ten z bliska trafił do siatki, choć były wątpliwości, czy nie był na pozycji spalonej.

W II połowie gospodarze dążyli do odrobienia strat. Bliski tego był Mello. Po strzale Brazylijczyka z dystansu piłka otarła się o poprzeczkę. Niebiescy znów popełniali proste błędy i tylko kiepskiej skuteczności gości zawdzięczają, że nie stracili więcej bramek. W końcówce do gospodarzy uśmiechnęło się jednak szczęście. Po centrze z rogu piłkę do siatki z dwóch metrów wepchnął Mateusz Hołownia i przerwał serię porażek Niebieskich.

Ruch - Wigry

Ruch Chorzów - Wigry Suwałki 2:2 ZDJĘCIA KIBICÓW 4 tys. widz...

Przed meczem prezes Ruchu Janusz Paterman i nadzorca sądowy Bartosz Klepacz uczestniczyli w posiedzeniu Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, na którym wyjaśniali kwestię prowadzonego przez klub postępowania restrukturyzacyjnego.
- Sprawa jest skomplikowana. Poprosiliśmy klub o dodatkowe informacje. Czekamy także na wynik głosowania wierzycieli, które ma odbyć się 30 listopada. Decyzja podjęta zostanie na kolejnym posiedzeniu Komisji, zaplanowanym na połowę grudnia br. - powiedział Krzysztof A. Rozen, nowy przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

Ruch Chorzów – Wigry Suwałki 2:2 (1:2)

Bramki 0:1 Patryk Klimala (35), 1:1 Michał Walski (36), 1:2 Patryk Klimala (45), 2:2 Mateusz Hołownia (79)

Sędziował Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)