Ruch Chorzów - Wigry Suwałki NA ŻYWO, WYNIK, LIVE, GDZIE OGLĄDAĆ? Niebiescy zagrają o trzecie zwycięstwo z rzędu

03.09.2021. W poprzednim meczu u siebie Ruch pokonał Chojniczankę Chojnice 2:1.
03.09.2021. W poprzednim meczu u siebie Ruch pokonał Chojniczankę Chojnice 2:1. Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 18.09.2021 r. w meczu 9. kolejki eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów grał z Wigrami Suwałki. Początek spotkania na stadionie przy ulicy Cichej o godz. 18. Niebiescy wygrali dwa ostatnie mecze i są niepokonanymi wiceliderami tabeli. Z Wigrami chcieli zdobyć kolejny komplet punktów. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona była relacja LIVE z meczu Ruch – Wigry.

Koniec. Ruch wygrał 1:0.

90+3. 1:0 dla Ruchu! Michał Mokrzycki przeprowadził indywidualną akcję, zagrał do Filipa Żagla, który zdołał oddać strzał, a bramkarz Wigier choć był bliski obrony, nie zdołał zastopować piłki.

90. minuta. Doliczone 5 minut.

85. minuta. Wigry złapały drugi oddech. Ruch już nie atakuje tak groźnie.

79. minuta. Żółta kartka dla Tomasza Wójtowicza. Wynik 0:0.

70. minuta. Na boisko wchodzą Marcin Kowalski i nowy napastnik Ruchu Damian Kowalczyk.

68. minuta. Tomasz Wójtowicz trafił w słupek! Nadal 0:0.

61. minuta. Tomasz Neugebauer uderzył tuż nad poprzeczką.

60. minuta. Niebiescy w ataku, kibice głośno dopingują.

56. minuta. Michał Mokrzycki ukarany żółtą kartką.

55. minuta. Ruch atakuje, ale ciągle 0:0.

46. minuta. Filip Żagiel nie wykorzystał świetnej okazji, bramkarz gości zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

Zaczęła się II połowa.

Koniec I połowy. Mamy 0:0.

Doliczone 3 minuty.

40. minuta. Za Janoszkę wszedł Filip Żagiel.

39. minuta. Janoszka wrócił na boisko, ale pokazuje, że konieczna jest zmiana.

36. minuta. Kontuzjowany Łukasz Janoszka. Ma problem z bólem pleców. Ruch gra w dziesiątkę.

32. minuta. Michał Mokrzycki spudłował z bliska po dośrodkowaniu Przemysława Szkatuły. "Mokry" uderzył z woleja nad bramką. To powinien być gol!

30. minuta. Ruch przeważ, ale bez konkretów. Wynik nadal 0:0.

21. minuta - pierwszy celny strzał Ruchu. Główkował Łukasz Janoszka, a bramkarz Hieronim Zoch złapał piłkę.

16. minuta. Groźna kontra Wigier. Mariusz Rybicki z 16 metrów uderzył technicznie, ale nad poprzeczką.

15. minuta - przy Cichej nadal 0:0.

8. minuta. Żółta kartka dla zawodnika Wigier Patryka Mularczyka za faul na Danielu Szczepanie.

7. minuta. Spotkanie rozgrywane jest przy padającym deszczu. Na razie bez groźnych sytuacji, choć więcej z gry mieli goście.

Rozpoczął się mecz Ruchu z Wigrami.

Niedługo rozpocznie się mecz w Chorzowie. Na tę chwilę Niebiescy są jedyną niepokonaną drużyną w II lidze. Lider Stal Rzeszów przegrał w Puławach z Wisłą 1:3.

Znamy już skład Ruchu na mecz z Wigrami.

Wcześniej pisaliśmy:

Ruch Chorzów w roli beniaminka II ligi spisuje się nadspodziewanie dobrze. Drużyna trenera Jarosława Skrobacza jest niepokonana i zajmuje 2. miejsce w tabeli. Niebiescy mają 4 punkty starty do prowadzącej Stali Rzeszów.

RUCH - WIGRY LIVE

Chorzowianie w poprzedniej kolejce wygrali w Kaliszu z KKS-em 2:1. Wcześniej pokonali u siebie Chojniczankę Chojnice również 2:1. W sobotę przy Cichej Niebieskich czeka kolejna przeszkoda, w postaci drużyny Wigier, która jest 11. w tabeli i ma 11 punktów (Ruch zgromadził 18 pkt).

RUCH - WIGRY NA ŻYWO

Na 11 punktów zgromadzonych do tej pory Wigry ledwie jeden zdobyły na wyjeździe, remisując w 7. kolejce w Puławach z Wisłą 0:0. Trzeba jednak pamiętać, że zespół z Suwałk przegrał ze Stalą w Rzeszowie tylko 1:2, a z KKS-em w Kaliszu 0:1.

„Jarosław Skrobacz musi więc znaleźć taktyczne rozwiązanie na niezłą defensywę suwalskiej drużyny na wyjazdach” - czytamy na stronie Ruchu. I dalej: „Nie wiadomo też, czy trener Ruchu nie będzie musiał dokonać zmian w składzie. Kilku zawodników uskarżało się w ostatnich dniach na problemy zdrowotne i ich występ stoi pod znakiem zapytania. Sztab szkoleniowy nie chce zdradzać, o których graczy chodzi, ale są to piłkarze, którzy we wszystkich meczach tego sezonu wybiegali w podstawowej jedenastce”...

W meczowej kadrze znalazł się nowy napastnik Niebieskich Damian Kowalczyk, który w piątek został potwierdzony do gry. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Chrobrego Głogów.

Kadra Ruchu na mecz z Wigrami

Bramkarze: Jakub Bielecki, Maciej Styrczula

Obrońcy: Piotr Kwaśniewski, Tomasz Dyr, Konrad Kasolik, Marcin Kowalski, Bartłomiej Kulejewski, Filip Nawrocki

Pomocnicy: Tomasz Foszmańczyk, Łukasz Janoszka, Michał Mokrzycki, Tomasz Neugebauer, Jakub Siwek, Przemysław Szkatuła, Tomasz Wójtowicz, Piotr Wyroba, Filip Żagiel

Napastnicy: Michał Biskup, Damian Kowalczyk, Daniel Szczepan

RUCH - WIGRY ONLINE

W drużynie Wigier występuje były zawodnik Ruchu Bartłomiej Babiarz, który debiutował w Ekstraklasie właśnie w niebieskich barwach w sezonie 2013/2014. Prowadzący zespół z Suwałk 31-letni trener Dawid Szulczek urodził się w Świętochłowicach. O śląskich sentymentach nie będzie mowy, bo każda drużyna przyjeżdżająca na Cichą dodatkowo się mobilizuje na mecz z 14-krotnym mistrzem Polski.

RUCH - WIGRY TRANSMISJA

Kibice Ruchu imponują frekwencją na meczach w II lidze. Transmitowany przez TVP Sport mecz z Chojniczanką oglądało z trybun 5870 widzów. W sobotę klubowa strona przeprowadzi transmisję radiową, dlatego, aby zobaczyć spotkanie z Wigrami, najlepiej wybrać się na Cichą. Wprawdzie pogoda raczej nie będzie zachęcająca, ale za to do przyjścia na stadion zachęca Łukasz Janoszka.

Sędzią meczu Ruch Chorzów - Wigry Suwałki będzie Marcin Kochanek z Opola.