Ruch Chorzów - Wigry Suwałki ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Niebiescy grali do końca. Zwycięska bramka w doliczonym czasie gry!

18.09.2021. Ruch Chorzów - Wigry Suwałki.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
18.09.2021. Ruch Chorzów - Wigry Suwałki. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 18.09.2021 r. w meczu 9. kolejki eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów wygrał z Wigrami Suwałki 1:0 (0:0). Niebiescy zaliczyli trzecie zwycięstwo z rzędu. Gola w doliczonym czasie zdobył Filip Żagiel. Zobacz ZDJĘCIA z meczu na stadionie przy ulicy Cichej.

Przed meczem w Chorzowie zakończyło się spotkanie liderującej w tabeli Stali Rzeszów z Wisłą w Puławach, zakończone niespodziewaną porażką lidera 1:3. To oznaczało, że Niebiescy pozostawali jako jedyni niepokonani, a w przypadku wygranej z Wigrami zbliżyliby się o punkt do Stali.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch - Wigry, 18.09.2021 r.

Zmarnowana „setka” Mokrzyckiego i kontuzja Janoszki

Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach przy padającym deszczu. Na początku nieco lepiej prezentowały się Wigry, z czasem inicjatywę przejął Ruch.

W 21. minucie główkował Łukasz Janoszka, ale bramkarz Hieronim Zoch nie miał problemów ze złapaniem piłki. W 32. minucie powinno być 1:0. Michał Mokrzycki spudłował z bliska po dośrodkowaniu Przemysława Szkatuły. "Mokry" uderzył z woleja nad bramką.

Przed przerwą Niebiescy stracili kontuzjowanego Janoszkę, którego w 40. minucie zastąpił Filip Żagiel.

18.09.2021. Kibice na na meczu Ruch Chorzów - Wigry Suwałki.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ruch Chorzów - Wigry Suwałki ZDJĘCIA KIBICÓW Fani Niebieskic...

Żagiel oszalał ze szczęścia

Ruch po wyjściu z szatni na drugą połowę ruszył na bramkę gości. W 46. minucie świetną okazję miał Żagiel, ale jakimś cudem piłka nie wpadła do siatki, bo Zoch zdołał ją odbić na rzut rożny.

Niebiescy zaciekle atakowali, kibice prowadzili głośny doping. W 60. minucie Tomasz Neugebauer uderzył tuż nad poprzeczką. Osiem minut później Tomasz Wójtowicz trafił w słupek.

Trener Jarosław Skrobacz dokonywał zmian, wprowadzając m.in. nowego napastnika Damiana Kowalczyka. Wigry złapały jednak drugi oddech, a w 89. minucie zagroziły nawet bramce gospodarzy, gdy strzelał Piotr Pierzchała.

Sędzia doliczył 5 minut. W trzeciej z nich Michał Mokrzycki przeprowadził indywidualną akcję, zagrał do Filipa Żagla, który zdołał oddać strzał, a bramkarz Wigier choć był bliski obrony, nie zastopował piłki. Strzelec gola oszalał ze szczęścia, zdjął koszulkę i pobiegł do kibiców fetować trafienie.

Ruch Chorzów - Wigry Suwałki 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Filip Żagiel (90+3)

Ruch:Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz, Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Przemysław Szkatuła (70. Marcin Kowalski) - Łukasz Janoszka (40. Filip Żagiel), Tomasz Neugebauer, Michał Mokrzycki, Tomasz Foszmańczyk (86. Jakub Siwek) - Daniel Szczepan (70. Damian Kowalczyk).

Wigry: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Piotr Pierzchała, Patryk Mularczyk (64. Kacper Zaborski) - Mariusz Rybicki (64. Denis Gojko), Mikołaj Łabojko (90. Kosei Iwao), Bartłomiej Babiarz (90. Krystian Ogrodowski), Mateusz Sowiński (86. Fahd Aktaou) - Kamil Adamek.

Żółte kartki: Mokrzycki, Nawrocki, Wójtowicz, Żagiel - Mularczyk.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)

Widzów: 5.442