Ruch Chorzów z Piekarami Śląskimi ZDJĘCIE Rozszerzona współpraca Niebieskich z Piekarami, umowy z Orkanem i Andaluzją Brzozowice-Kamień

Tomasz Kuczyński
Tomasz Kuczyński
18.03.2021 r. Piekary grają z Ruchem - podpisanie umowy o współpracy z Orkanem Dąbrówka Wielka i Andaluzją Brzozowice-Kamień.
18.03.2021 r. Piekary grają z Ruchem - podpisanie umowy o współpracy z Orkanem Dąbrówka Wielka i Andaluzją Brzozowice-Kamień. www.ruchchorzow.com.pl
Udostępnij:
W czwartek 18.03.2021 r. doszło do zawarcia umów partnerskich Ruchu Chorzów z dwoma klubami z Piekar Śląskich – Andaluzją Brzozowice-Kamień i Orkanem Dąbrówka Wielka. Ponadto poszerzona została współpraca Niebieskich z Miastem Piekary Śląskie.

- Cieszy nas rozwijająca się współpraca, nie tylko pomiędzy Miastem Piekary Śląskie a Ruchem Chorzów, ale również fakt zacieśniania kooperacji z piekarskimi klubami - Andaluzją i Orkanem. Liczymy, że dzięki porozumieniom, większa liczba naszej młodzieży będzie mogła zaprezentować swoje talenty piłkarskie na wyższych poziomach rozgrywek - powiedziała Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

- Wykonujemy kolejne kroki w rozwoju Klubu. Teraz do naszej „Niebieskiej” drużyny dołączyły kluby z Piekar Śląskich. To wynika z realizowanej przez nas strategii - chcemy współpracować lokalnie, z sąsiednimi klubami i miastami, chcemy stawiać na zawodników z regionu. Jestem przekonany, że wszystkie strony będą czerpać z tego korzyści. Poszerzenie współpracy z Miastem Piekary Śląskie również daje nam nowe możliwości docierania do mieszkańców i młodych adeptów z Piekar - podkreślił Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu.

Jakub Siwek jest przykładem - to wychowanek Andaluzji

- Dla społeczności sportowej GKS Andaluzja Brzozowice-Kamień zaproszenie do podpisania umowy partnerskiej z Ruchem Chorzów, klubem tak zasłużonym i uznaną marką, to bardzo duże wyróżnienie. Jest to też pewne już usankcjonowanie sympatii kibiców Andaluzji wobec Ruchu. Liczymy, że obie strony, zarówno nasze lokalne kluby z Piekarach Śląskich, jak i Ruch zyskają na tej współpracy. Z pewnością dla wielu wychowanków Andaluzji i Orkanu perspektywa gry w przyszłości w barwach Ruchu jest dodatkowym bodźcem do uprawiania sportu, co pokazuje przykład wychowanka Andaluzji Jakuba Siwka, który dziś występuje w Ruchu. Warto współpracować, mimo wpisanej w charakter sportu rywalizacji, między klubami i różnymi środowiskami sportowymi. Zyskać na tym będą mogli dzieci, młodzież jak i sam sport i w tym wypadku piłka nożna - mówił Łukasz Ściebiorowski, radny Rady Miasta Piekary Śląskie, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Piekary Śląskie oraz działacz sportowy w GKS Andaluzja Brzozowice-Kamień.

– Współpraca z 14-krotnym Mistrzem Polski to także krok do przodu pod kątem szkolenia młodzieży w GKS Andaluzja. Już teraz nasi trenerzy grup młodzieżowych stale podnoszą swoje kwalifikacje, a możliwość stałego kontaktu z trenerem koordynatorem Mateuszem Michalikiem powinna podnieść jeszcze bardziej poprzeczkę, tak żeby nasi najmłodsi adepci stale robili postępy. Dla każdego trenera debiut zawodnika, którego szkolił od najmłodszych lat, w klubie z takimi tradycjami jak Ruch Chorzów, będzie zwieńczeniem dobrze wykonanej pracy - dodaje Mirosław Woźnik, trener grup młodzieżowych Andaluzji.

Umowa na 100-lecie Orkanu Dąbrówka Wielka

- Bardzo pozytywnie oceniamy nawiązanie współpracy z Ruchem Chorzów, zwłaszcza że następuje to w roku jubileuszu 100-lecia istnienia klubu Orkan na terenie Dąbrówki Wielkiej. Z Ruchem łączy nas kilka elementów: długoletnia historia klubów - wspólnie zaliczamy się do „Klubu 100” - klubów o przynajmniej 100-letniej tradycji; podobne barwy klubowe - niebieskie; większość mieszkańców naszej dzielnicy, będących kibicami piłki nożnej, kibicuje zarówno Orkanowi, jaki i Ruchowi. Jako klub prowadzimy obecnie 3 grupy treningowe, w których szkolimy około 70 zawodników – w dwóch drużynach dziecięcych oraz seniorskiej. Klub jest otwarty dla wszystkich chętnych chcących rozwijać swoją pasję piłkarską. Nawiązanie współpracy z Klubem Ruch i podpisanie umowy partnerskiej stwarza dla nas nowe szanse i możliwości. To przede wszystkim okazja dla młodych uzdolnionych zawodników na to, by zostać zauważonym przez klub o tak renomowanej marce jak Ruch i spróbować swoich sił w profesjonalnej piłce. Nasi trenerzy będą mogli korzystać z wiedzy chorzowskiej akademii oraz odbywać staże trenerskie w Ruchu, współpracować i konsultować realizowane programy szkoleniowe. Mamy również nadzieję, że ta współpraca pomoże nam w pozyskiwaniu nowych młodych adeptów piłki nożnej do zasilenia naszych grup treningowych i tworzenia kolejnych. Ponadto w roku obchodów jubileuszu 100-lecia Orkanu w umowie partnerskiej uzgodniliśmy rozegranie meczu okolicznościowego z tej okazji z jedną z drużyn Ruchu – mówi Krzysztof Basiaga, prezes Orkanu Dąbrówka Wielka.

- Dla mnie, jako czynnego wciąż zawodnika, trenera grup młodzieżowych Orkanu oraz raczkującego członka zarządu klubu, to wspaniała okazja, by znów być trochę bliżej Niebieskiej rodziny. Prezes Siemianowski to mój były trener, z którym współpracę wspominam w samych superlatywach, a ja sam zaliczyłem w UKS Ruch Chorzów wszystkie etapy szkolenia. Życzyłbym sobie oraz całej dzielnicy Dąbrówka Wielka, abyśmy mogli kiedyś pochwalić się naszym wychowankiem, który przywdzieje pewnego dnia koszulkę z niebieską „eRką” na piersi. Widząc, ile się dzieje ostatnio dobrego wokół klubu z Cichej 6, z wielką przyjemnością stajemy się klubem partnerskim Ruchu i liczymy na długą oraz owocną współpracę opartą na obopólnych korzyściach – dodaje Dawid Świerkowski, członek zarządu Orkanu. (źródło: Ruch Chorzów)

Nie przeocz

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie