Ruch Chorzów - Zagłębie II Lubin 4:0 NA ŻYWO, LIVE Niebiescy odrabiają zaległości

Przed rokiem Ruch Chorzów wygrał na Cichej z Zagłębiem II Lubin 1:0  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Przed rokiem Ruch Chorzów wygrał na Cichej z Zagłębiem II Lubin 1:0 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot arkadiusz gola polska press
Dziś o godz. 18 piłkarze Ruchu Chorzów rozpoczęli mecz z rezerwami Zagłębia Lubin. W 20 minucie Niebiescy objęli prowadzenie. Strzelcem gola był niezawodny Mariusz Idzik, który wykorzystał karnego. Na początku II połowy Idzik ponownie trafił do siatki - tym razem z wolnego. W końcówce bezpośrednio z rzutu rożnego wynik podwyższył Mateusz Winciersz, awygraną chorzowian w ostatniej minucie gry przypieczętował Michał Mokrzycki. To zaległe spotkanie z 7. kolejki grupy trzeciej III ligi, który w pierwotnym terminie 5 września został odwołany z powodu koronawirusa w zespole gości. Spotkanie na Cichej odbywa się bez udziału publiczności. Tutaj możecie śledzić relację live i wynik na żywo meczu Ruch Chorzów - Zagłębie II Lubin.

Ruch Chorzów - Zagłębie II Lubin na żywo, live

Początek spotkania na Cichej należał do Ruchu. Strzał kapitana Niebieskich Tomasza Foszmańczyka obronił jednak bramkarz rywali. W 20 minucie Kamil Bielikow skapitulował jednak po raz pierwszy. Po strzale Daniela Paszka Kamil Krok, jedyny zawodnik rezerw Zagłębia, który zagrał w tym sezonie w I zespole lubinian, dotknął piłkę ręką w polu karnym. Sędzia Jacek Babiarz z Kluczborka bez wahania wskazał na rzut karny, a pewnym egzekutorem jedenastki był Mariusz Idzik. To był 14 gol najlepszego strzelca chorzowian w tym sezonie.

Chorzowianie dalej atakowali, ale uderzenie Foszmańczyka było za słabe, by zaskoczyć bramkarza, a ze strzałem z ostrego kąta Idzija poradził sobie Bielikow. Najgroźniejsza była bomba Mateusza Duchowskiego, która sprawiła golkiperowi Zagłębia sporo trudności. Lubinianie odpowiedzieli uderzeniami Wojciecha Galasa i Daniela Dudzińskiego, ale konto Jakuba Bieleckiego pozostało do przerwy czyste.

II połowa rozpoczęła się znakomicie dla Ruchu. Zaraz po wznowieniu stron sędzia podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Do ustawionej tuż przed linią pola karnego piłki podszedł Idzik i popisał się kapitalnym strzałem w samo okienko. To była 15 bramka Super Maria w tym sezonie ligowym dzięki czemu zrównał się z liderem strzelców grupy trzeciej III ligi Adamem Żakiem z Polonii Bytom.

Prowadzenie Niebieskich podwyższył w końcówce Mateusz Winciersz, który najpierw trafił w poprzeczkę, a chwilę później tak precyzyjnie dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, że młody bramkarz gości sam wrzucił sobie piłkę do siatki. Wygraną gospodarzy w ostatniej minucie gry przypieczętował rezerwowy Michał Mokrzycki dobijając strzał głową Mateusza Lechowicza.

Ruch Chorzów – Zagłębie II Lubin 4:0 (koniec)

Bramki 1:0 Mariusz Idzik (20-karny), 2:0 Mariusz Idzik (49-wolny), 3:0 Mateusz Winciersz (79-rożny), 4:0 Michał Mokrzycki (90)

Ruch Bielecki – Będzieszak (75 Lechowicz), Kasolik, Kawula, Kwaśniewski – Sikora, Duchowski (69. Mokrzycki) – Paszek (84. Rudek), Foszmańczyk (84. Kowalski), Winciersz (84. Neugebauer) – Idzik.

Zagłębie skład wyjściowy Bielikow – Rogalski, Lepczyński, Kruk, Hanc – Kizyma, Galas – Zynek, Dudziński, Więcek – Kusztal.

Sędziuje Jacek Babiarz (Kluczbork).

Niebiescy odrabiają zaległości - zapowiedź

Ruch prezentuje ostatnio bardzo skuteczną formę. Niebiescy wygrali pięć ostatnich spotkań w III lidze i znajdują się na czele tabeli. Dziś chorzowianie chcieliby podtrzymać dobrą passę i odnieść kolejne zwycięstwo, ale nie będzie to zadaniem łatwym. Rezerwy Zagłębia są mocnym zespołem, który dobrze radzi sobie w spotkaniach z faworytami rozgrywek. Lubinianie potrafili zremisować na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław, a u siebie wygrać z Polonią Bytom.

Mecz rozgrywany jest w środku tygodnia i nie pokrywa się z występem pierwszej drużyny Zagłębia w PKO Ekstraklasie. Lubinianie będą więc mogli dziś sięgnąć po paru piłkarzy, którzy znajdują się w szerokiej kadrze zespołu trenera Martina Seveli grającego w najwyższej klasie rozgrywkowej.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z OSTATNIEGO MECZU RUCHU Z ZAGŁĘBIEM II NA CICHEJ

Ruch czeka więc ciężkie spotkanie. W dodatku Niebiescy będą musieli radzić sobie dziś bez Łukasz Janoszki. W szkole do której uczęszcza dziecko piłkarza Niebieskich stwierdzono koronawirusa i "Ecik" musi poddać się izolacji. Na szczęście po chorobie do składu chorzowian wrócił Michał Mokrzycki, który zakończył okres domowej kwarantanny po wykryciu u niego zakażenia koronawirusem. Tutaj możecie śledzić relację live i wynik na żywo meczu Ruch Chorzów - Zagłębie II Lubin.

Dzisiejszy mecz Ruchu z Zagłębiem II rozpocznie się o godz. 18. Niestety z trybun stadionu na Cichej nie będą mogli zobaczyć go kibice, bo widowiska sportowe w dalszym ciągu są zamknięte dla publiczności. Sympatykom Niebieskich pozostaje więc transmisja internetowa, do której dostęp można kupić na klubowej stronie Ruchu. W rolę komentatora poza rzecznikiem klubu Tomaszem Ferensem wcieli się dziś jedna z legend chorzowian Mariusz Śrutwa.