Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 2:0. Święta wojna na Cichej dla Niebieskich ZDJĘCIA

Piłkarze Ruchu Chorzów w Świętej wojnie pokonali Zagłębie Sosnowiec   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Ruchu Chorzów w Świętej wojnie pokonali Zagłębie Sosnowiec Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Ruchu Chorzów wygrali z Zagłębiem Sosnowiec 2:0 w piątkowym meczu 10. kolejki Fortuna 1. Ligii. Święta wojna na Cichej padła łupem Niebieskich, bo sosnowiczanie nie potrafili wykorzystać nawet rzutu karnego. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch - Zagłębie.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 2:0. Święta wojna na Cichej dla Niebieskich

Piłkarze Ruchu Chorzów w Świętej wojnie pokonali Zagłębie Sosnowiec i utrzymali prowadzenie w tabeli Fortuna 1. Ligi. Spotkanie sąsiadów zza miedzy dostarczyło kompletowi kibiców zgromadzonych na Cichej dużych emocji, a sosnowiczanie nie wykorzystali w nim rzutu karnego.

Chorzowianie objęli prowadzenie w 10 minucie. Łukasz Janoszka obsłużył prostopadłym podaniem Tomasza Swędrowskiego i ten znalazł się sam na sam z bramkarzem. Pierwsze uderzenie obronił Michał Gliwa, lecz poprawka pomocnika Ruchu znalazła już drogę do siatki.

Zagłębie ruszyło do odrabiania strat i przejęło inicjatywę. Sebastian Bonecki strzelił z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką, a później jego wyczyn powtórzył Maksymilian Banaszewski.

Ruch mądrze się bronił i czekał na okazję do kontry. Po takiej szybkiej akcji groźnie w krótki róg strzelał Tomasz Wójtowicz, ale Gliwa złapał piłkę.

Zagłębie mogło wyrównać tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego Bonecki strzelił w poprzeczkę i zderzył się z Maciejem Sadlokiem padając na murawę. Na plac gry wjechała karetką i zabrała pomocnika gości do szpitala. Obrońca Ruchu z obandażowaną głową sam podniósł się z boiska.

Sędzia Marcin Kochanek po analizie VAR zdecydował się na podyktowanie karnego dla Zagłębia. Do ustawionej na 11 m piłki podszedł Maksymilian Rozwandowicz i uderzył nad poprzeczką.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH - ZAGŁĘBIE

Zagłębie atakowało przez niemal całą II połowę. Najbliższy pokonania Jakuba Bieleckiego był zaraz po zmianie stron Mateusz Bodzioch, którego precyzyjnym dośrodkowaniem z rogu obsłużył Michał Masłowski, ale jego strzał głową obronił bramkarz chorzowian. Bielecki poradził sobie także z uderzeniem Banaszewskiego.

Sosnowiczanie kilka razy padali po przerwie w polu karnym Ruchu, lecz sędzia Kochanek nie podyktował kolejnej jedenastki dla gości. Niebiescy tylko od czasu do czasu wyprowadzali kontry, które jednak nie były specjalnie groźne.

Gospodarze mądrze się bronili i pilnowali wyniku. Tuż przed końcem udało im się jednak strzelić drugiego gola i podwyższyć prowadzenie. Strzałem z ostrego kąta pod poprzeczkę Gliwę zaskoczył Kacper Michalski przypieczętowując sukces Ruchu.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
1:0 Tomasz Swędrowski (10), 2:0 Kacper Michalski (89)