Ruch - Resovia 5:1 Ruch Chorzów gromi przy Cichej! ZDJĘCIA KIBICÓW

Ruch Chorzów rozgromił u siebie Resovię aż 5-1. Zwycięstwo Niebieskich oglądało z trybun niespełna pięć tysięcy kibiców Lucyna Nenow
W sobotnim meczu 13. kolejki drugiej ligi Ruch Chorzów rozgromił u siebie Resovię aż 5-1. Niespełna pięć tysięcy kibiców świętowało trzecie w tym sezonie zwycięstwo Niebieskich u siebie. Zobacz galerię fanów na stadionie przy Cichej!

Ruch Chorzów - Resovia

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Chorzowianie otworzyli wynik meczu już w trzynastej minucie po trafieniu Mateusza Bartolewskiego, ale goście z Rzeszowa błyskawicznie, bo już kilkadziesiąt sekund później wyrównali. To nie osłabiło jednak zapędów drużyny Dariusza Fornalaka, bo jeszcze przed przerwą do siatki trafili Lukas Duriska i Mateusz Bogusz. W drugiej połowie Ruch dążył do tego, by uradować swoich kibiców kolejnymi bramkami. Okazałe zwycięstwo, które przypieczętowali Duriska i Tomasz Podgórski (gol z rzutu karnego), mogło być jeszcze wyższe. W końcówce drugą "jedenastkę" zmarnował jednak Podgórski.

Dokładnie 4767 kibiców, którzy zjawili się w sobotni wieczór na stadionie przy Cichej, miało jednak wiele powodów do radości. Niebiescy zaliczyli efektownie zwycięstwo nad Resovią i pną się w górę ligowej tabeli. Do trzeciego miejsca premiującego awansem do pierwszej ligi mają sześć punktów straty.

Ruch Chorzów - Resovia 5:1 (3:1)

1:0 Mateusz Bartolewski (13), 1:1 Szymon Feret (14), 2:1 Lukas Duriska (23), 3:1 Mateusz Bogusz (33), 4:1 Mateusz Bogusz (52), 5:1 Tomasz Podgórski (56-karny)

Ruch: Lech - Duriska (46. Kowalski), Kulejewski, Małkowski, Bartolewski - Mandrysz (74.Walski), Obst, Podgórski (90. Nowakowski), Bogusz, Wdowik - Giel (69. Balicki).

Resovia: Daniel - Kantor, Makowski, Pawlak, Mikulec (42. Geniec) - Pyrdek (76. Twardowski), Frankiewicz, Kaliniec, Antonik, Feret (57. Ogrodnik) - Buczek (57. Hass).

Żółte kartki: Duriska, Wdowik, Walski, Bartolewski - Pawlak, Buczek, Kaliniec.

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)
Widzów: 4767

W 78. minucie Tomasz Podgórski nie wykorzystał rzutu karnego - Wojciech Daniel obronił.

Polska Mistrzem Świata w siatkówce: Mówi kapitan Michał Kubiak

Polska Mistrzem Świata w siatkówce: Mówi MVP turnieju Bartosz Kurek