Ruch - Widzew 2:1 [RELACJA, ZDJĘCIA]. Kibice w Chorzowie wygwizdali Adama Nawałkę

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 2:1
Ruch Chorzów - Widzew Łódź 2:1 Marzena Bugała-Azarko
Piłkarze Ruchu odnieśli piąte z rzędu ligowe zwycięstwo i wyrównali rekord Legii z tego sezonu. W meczu przyjaźni chorzowianie pokonali Widzew, choć kończyli go w dziesiątkę. Kibice Niebieskich wygwizdali obecnego na trybunach selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę, któremu ciągle pamiętają, że podczas styczniowego zgrupowania kadry w Abu Dhabi nie wpuścił na boisko Starzyńskiego jako jedynego zawodnika z pola.

Trener Jan Kocian uznał, że najlepszym sposobem na sforsowanie zmasowanej defensywy łodzian będą prostopadłe podania za linię obrony rywali. Po takich właśnie wrzutkach najpierw Marcina Malinowskiego, a później Starzyńskiego sam na sam z bramkarzem Widzewa znalazł się Maciej Jankowski. Popularny „Jankes” przegrał jednak obydwa pojedynki z Patrykiem Wolańskim. Młody golkiper gości w tych sytuacjach spisał się bez zarzutu, ale w 30 minucie popełnił koszmarny błąd niepotrzebnie faulując przy linii końcowej boiska Jakuba Kowalskiego. Sędzia Paweł Gil po sygnalizacji swojego asystenta podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Starzyński. Warto przypomnieć, że „Figo” strzelił też bramkę w jesiennym meczu tych drużyn w Łodzi.

Wyższość Ruchu nad ostatnią drużyną tabeli długo nie podlegała dyskusji. Chorzowianie udokumentowali ją tuż po zmianie stron drugim golem. Na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy strzelec gospodarzy Grzegorz Kuświk wykorzystując dośrodkowanie z linii końcowej Jankowskiego. Szanse na kolejną bramką miał Kowalski, ale bramkarz Widzewa obronił jego strzał.

Łodzianie do przerwy tylko raz zagrozili bramce Niebieskich, ale strzał z dystansu Kevina Lafrance’a był niecelny. Goście gola strzelili dopiero wówczas, gdy przez ostatnie 20 minut grali z przewagą jednego zawodnika. Z boiska w 71 minucie wyrzucony został Kowalski, który za próbę wymuszenia karnego ukarany został drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Na 10 minut przed końcem spotkania po błędzie obrońców Ruchu honorową bramkę dla Widzewa strzelił Mateusz Cetnarski z bliska wpychając piłkę do siatki.

Na boisku w Chorzowie w barwach Widzewa pojawił się Marcin Kikut. Zesłany w Ruchu do „Klubu Kokosa” i długo trenujący indywidualnie obrońca zimą podpisał kontrakt z łodzianami, ale nie pokazał w tym meczu niczego ciekawego i po pierwszej połowie został zmieniony.

Ruch Chorzów – Widzew Łódź 2:1 (1:0)

Bramki 1:0 Filip Starzyński (31-karny), 2:0 Grzegorz Kuświk (50-głową), 2:1 Mateusz Cetnarski (80)