Ruch wygrał z Wisłą 1:0 Niebiescy wiceliderem ekstraklasy [WIDEO + ZDJĘCIA]

Piłkarze Ruchu pokonali w Krakowie Wisłę 1:0 i awansowali na pozycję wicelidera tabeli. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 52 minucie Grzegorz Kuświk. Była to szósta z rzędu ligowa wygrana Ruchu. Krakowianie po raz pierwszy w tym sezonie doznali porażki na własnym stadionie. ZOBACZ ZDJĘCIA + WIDEO

W pierwszej połowie to Wisła była częściej przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Krakowianie właściwie tylko raz zagrozili do przerwy bramce Michała Buchalika. Po podaniu Pawła Brożka sam przed bramkarzem Ruchu znalazł się Ostoja Stjepanović, ale Macedończyk zamiast strzelać podawał piłkę do kolegów i wybili ją obrońcy Niebieskich.

Chorzowianie mądrze się bronili czekając na okazję do kontry. Nadarzyła się ona tuż przed przerwą. Najpierw po podaniu Marka Zieńczuka sam na sam z bramkarzem znalazł się Grzegorz Kuświk, ale jego strzał Michał Miśkiewicz odbił na róg. Chwilę później szansa na zdobycie prowadzenia była jeszcze lepsza. Tym razem piłkę w pole karne dośrodkował Jakub Kowalski, a Kuświk strzelał z 5 m, ale golkiper Wisły instynktownie obronił to uderzenie.

Stare przysłowie mówi do trzech razy sztuka i Kuświk właśnie tę trzecią okazję wykorzystał. Akcję w 52 minucie zaczął Filip Starzyński, który podał piłkę do Daniela Dziwniela. Lewy obrońca Ruchu miękko dośrodkował w pole karne, a najskuteczniejszy w tym sezonie piłkarz Niebieskich głową z 5 m umieścił piłkę w siatce.

Wisła starała się wyrównać, ale to Ruch był bliższy kolejnej bramki. Po szybkiej kontrze i podaniu Macieja Jankowskiego sam na sam z bramkarzem znów był Kuświk. Tym razem jednak napastnik chorzowian trafił w słupek.

Krakowianie w samej końcówce postawili wszystko na jedną kartę i w 76 minucie mieli wymarzoną okazję do wyrównania. W zamieszaniu w polu karnym Ruchu piłka trafiła do Semira Stilicia, który strzelał głową z 3 m. W ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybił jednak Piotr Stawarczyk. Szczęście dopisało chorzowianom także w ostatniej minucie gry, bo w ogromnym zamieszaniu pod bramką gości piłka najpierw uderzyła w poprzeczkę, a później Stilić trafił do siatki, lecz sędzia odgwizdał pozycję spaloną Bośniaka.

Wisła Kraków – Ruch Chorzów 0:1 (0:0)