Ruch - Zawisza 3:2 [RELACJA ZDJĘCIA] Niebiescy wygraną kończą sezon, a bydgoszczanie spadają z ligi

Ruch - Zawisza 3:2
Ruch - Zawisza 3:2 Lucyna Nenow
Zawisza przegrał z Ruchem i spadł z ekstraklasy, choć wiosną zdobył aż 29 pkt (najwięcej spośród drużyn strefy spadkowej). Grający na luzie Niebiescy zrewanżowali się bydgoszczanom za marcową porażkę na Cichej i w dobrych nastrojach pożegnali się ze swoimi kibicami kończąc ten sezon na 10 pozycji.

Zawisza zaczął z animuszem zdając sobie sprawę, że tylko zwycięstwo w Chorzowie może przedłużyć jego nadzieje na uchronienie się przed spadkiem. Po lewej stronie aktywny był Alvarinho, ale koledzy z zespołu nie potrafili wykorzystać dośrodkowań Portugalczyka. Gdy jednak do bydgoszczan dotarły wieści o golach strzelanych w innych meczach przez rywalizujących w nimi o utrzymanie piłkarzy Górnika Łęczna i Korony Kielce zawodnicy trenera Mariusza Rumaka wyraźnie oklapli.

Skorzystał z tego Ruch. Niebiescy przez pół godziny nie oddali na bramkę rywali ani jednego celnego strzału, a w akcji, po której zdobyli prowadzenie aż dwa razu uderzali piłkę w światło bramki. Uderzenie z dystansu Marka Zieńczuka odbił Grzegorz Sandomierski, ale z dobitką pospieszył Roland Gigołajew z bliska kierując piłkę do siatki. Była to czwarta bramka Rosjanina w tym sezonie.

W przerwie w szatni gości musiało być gorąco, po na drugą połowę piłkarze Zawiszy wyszli bardzo zmotywowani i już po 19 sekundach wyrównali. Po dośrodkowaniu z lewej stronu Cristiana Pulhaca w ekwilibrystyczny sposób piłkę do bramki posłał Josip Barisić. Chorwat aż sześć z ośmiu swoich goli strzelił w tym sezonie na obcych boiskach. Bydgoszczanie poszli za ciosem i chwilę później mogli objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rogu Kamil Drygas trafił jednak w poprzeczkę.

Chorzowianie przetrwali ten szturm i niespełna kwadrans po przerwie znów objęli prowadzenie. Andre Micael sfaulował w polu karnym Gigołajewa, a pewnym egzekutorem jedenastki był Filip Starzyński. Gospodarze podwyższyli wynik w 70 minucie. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Eduards Visnakovs wykorzystał dośrodkowanie Starzyńskiego z rzutu wolnego i głową z bliska posłał piłkę do siatki przypieczętowując zwycięstwo Niebieskich.

Zawisza walczył jednak do końca, bo chciał z honorem pożegnać się z ligą. W 80 minucie kontaktowego gola po centrze z rogu strzelił Drygas, a chwilę później Alvarinho był sam na sam z Putnocky’m, ale jego strzał obronił Słowak. Niebiescy kończyli mecz w dziesiątkę, bo w doliczonym czasie gry za drugą żółtą kartkę z boiska wyrzucony został Paweł Oleksy.

Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz 3:2 (1:0)

Bramki 1:0 Roland Gigołajew (33), 1:1 Josip Barisić (46), 2:1 Filip Starzyński (58-karny), 3:1 Eduards Visnakovs (70), 3:2 Kamil Drygas (80)