Ruda Śląska: czas na wykonanie kolejnego odcinka trasy N-S. Zakończyła się aukcja elektroniczna

OPRAC.:
Szymon Bijak
Szymon Bijak
Mapy Google/zdj. poglądowe
95 mln zł – tyle wyniosła najniższa oferta, którą udało się osiągnąć w aukcji na wykonanie kolejnego odcinka trasy N-S w Rudzie Śląskiej (od ul. Kokota do Bielszowickiej). - Postępowanie nie jest zakończone. Teraz firma będzie musiała zaktualizować swój kosztorys i na tej podstawie będziemy badać ofertę – informuje prezydent miasta Grażyna Dziedzic.

Ruda Śląska: kolejny odcinek trasy N-S będzie wykonany. Zakończyła się aukcja elektroniczna

W połowie kwietnia miasto poinformowało, że zakończyła się aukcja elektroniczna, która dotyczyła wykonania kolejnego odcinka trasy N-S - ma on przebiegać od ul. Kokota do Bielszowickiej.

- W postępowaniu na ten odcinek trasy N-S wpłynęło dziewięć ofert. Jedna z nich została odrzucona na etapie badania złożonych dokumentów, jeszcze przed aukcją. Pozostałych ośmiu wykonawców zostało zaproszonych do aukcji elektronicznej. Ostatecznie aktywny udział wzięło w niej sześciu oferentów, a dwóch nie składało postąpień. W wyniku zakończenia aukcji, a następnie odrzucenia jednej z ofert z powodu rażąco niskiej ceny – wyjaśnia wiceprezydent Krzysztof Mejer.

95 mln zł – tyle właśnie wyniosła najniższa cena, którą udało się osiągnąć podczas wspomnianej aukcji. Taką kwotę zaproponowało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg DROGOPOL-ZW. Co ciekawe, osiągnięta w ten sposób wartość zamówienia jest niższa o ok. 15 mln zł od pierwotnie złożonej oferty.

- „Piłka jest nadal w grze”, bo postępowanie nie jest zakończone. Teraz firma będzie musiała zaktualizować swój kosztorys i na tej podstawie będziemy badać ofertę – informuje prezydent Grażyna Dziedzic.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Rudzie Śląskiej przypomnieli, że do pełnego połączenia trasą N-S autostrady A4 i Drogowej Trasy Średnicowej konieczna jest jeszcze budowa odcinka od ul. Kokota do łącznika z autostradą w ciągu ul. 1 Maja. Jako, że jest to dość duża i kosztowna inwestycja, postanowiono podzielić ją na dwa etapy. Postępowanie, o którym wspomnieliśmy, dotyczy pierwszego z nich.

Nie przeocz

- Przedsięwzięcie obejmuje odcinek od ul. Kokota do ul. Bielszowickiej wraz z węzłem, przebudowę ul. Bielszowickiej od wspomnianego węzła do ul. 1 Maja, rondo na skrzyżowaniu tych dwóch ulic oraz odcinek ul. 1 Maja od ul. Bielszowickiej do ul. Gabora – dodaje Krzysztof Mejer.

Dzięki tej inwestycji, wybudowany zostanie odcinek trasy N-S o długości prawie 1 km wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą.

- Węzeł łączący trasę z ul. Bielszowicką będzie dwupoziomowy, a rondo na skrzyżowaniu ul. 1 Maja i ul. Bielszowickiej będzie miało formę turbinową. Przebudowane zostaną wloty dróg poprzecznych do ul. 1 Maja, powstaną drogi dojazdowe do obsługi infrastruktury, chodniki, ścieżki rowerowe oraz elementy systemu odwodnienia - informuje Renata Krusz, zastępca naczelnika Wydziału Dróg i Mostów UM.

Na ten moment w Rudzie Śląskiej udało się zrealizować trzy odcinki trasy N-S. Łącznie mają one długość ok. 3,4 km.

Warto nadmienić, że władze miasta nie chcą poprzestać na pierwotnie zakładanym kształcie trasy N-S, lecz kontynuować jej budowę w kierunku północnym (od DTŚ do granicy z Bytomiem). W związku z tym, jest obecnie przygotowywana dokumentacja projektowa.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

Pijani wciąż prowadzą - jest raport NIK!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie