Ruda Śląska: tereny przy Piekaroku wypięknieją dzięki...

  Ruda Śląska: tereny przy Piekaroku wypięknieją dzięki zaangażowaniu mieszkańców

  NAU

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu przy zabytkowym piecu chlebowym w dzielnicy Ruda. Powstanie tam miejsce do grillowania, ławeczki, stoliki, miniscena i elementy placu zabaw. To projekt mieszkańców, wybrany do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego
  W okolicy zabytkowego pieca chlebowego w rudzkiej dzielnicy Ruda zostanie wybudowany podest przeznaczony na występy i miejsce do grillowania. Zostaną tam ustawione ławeczki, stoliki i elementy placu zabaw. Inwestycja kosztować będzie niecałe 165 tys. zł i zrealizowana zostanie z pieniędzy budżetu obywatelskiego. Zakończenie inwestycji planowane jest w drugiej połowie grudnia.

  - To wyjątkowe miejsce w naszym mieście, a teraz jeszcze bardziej będzie sprzyjać spotkaniom podczas wypieku chleba w piekaroku.
  Cieszę się, że udało się nam uratować ten obiekt. Piekarok to świadek tamtych czasów. Dziękuję mieszkańcom, że dbają o swoje korzenie i tradycje – mówi prezydent miasta Grażyna Dziedzic. - Piekarok i przyległy mu teren chcemy włączyć w obszar parku kulturowego, który planujemy stworzyć w dzielnicy Ruda – dodaje.

  Spotkania przy piekaroku przy ul. Bujoczka 24 w dzielnicy Ruda stały się już tradycją. Kilka razy w roku rudzki magistrat wspólnie z piekarnią „Jakubiec” organizuje imprezy, na których można częstować się świeżym chlebem, wypiekanym tradycyjną metodą. Degustacji towarzyszą koncerty, prelekcje czy warsztaty związane z pielęgnowaniem śląskich tradycji.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?


  COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo