Ruda Śląska: W sobotę Zawody Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym

Redakcja
Już w najbliższą sobotę ponad 100 osób zaprezentuje swoje umiejętności pływackie na jednym z rudzkich basenów. Ratownicy wodni z całego kraju przyjadą do Rudy Śląskiej aby wziąć udział w Zawodach Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym.

- Dzięki realizacji zawodów chcemy spopularyzować sport pływacki, jak również ratownictwo sportowe w mieście. Chcemy również zdobyć cenne doświadczenie oraz zintegrować się ze środowiskiem ratowniczym w kraju – tłumaczy Mariusz Komandera, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rudzie Śląskiej.

Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym odbędzie się na basenie krytym w dzielnicy Ruda przy ul. Chryzantem 10. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na godzinę 13:00. - Działalność w zakresie ratownictwa sportowego rozpoczęliśmy we wrześniu 2011 roku i od tego czasu odnosimy coraz większe sukcesy - podkreśla Mariusz Komandera. - Również w tych zawodach chcielibyśmy polepszyć nasze osiągnięcia i powiększyć worek medalowy – dodaje.

Zawody Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym organizowane są kilkakrotnie w roku. Ubiegłoroczny finał rozegrany został 16 listopada w Lublinie. - Zawody były ostatnią edycją całorocznego cyklu GPP, gdzie po zakończeniu rywalizacji zostały wręczone puchary dla najlepszych zawodników. Do stolicy Lubelszczyzny po najcenniejsze trofea w 2013 roku wybrało się 7 ratowników z Rudy Śląskiej – wspomina Mateusz Niegot z WOPR Ruda Śląska, który w klasyfikacji generalnej całego cyklu w kategorii OPEN zajął 11 miejsce.

Podczas zawodów Anna Nocoń zdobyła 3 medale, 1 miejsce w klasyfikacji generalnej wśród Juniorek oraz 3 miejsce w klasyfikacji generalnej OPEN cyklu GPP, zaś Magdalena Skudlik wywalczyła 2 medale srebrne i została sklasyfikowana na 1 miejscu wśród Juniorek Młodszych cyklu GPP. Klaudiusz Matura w konkurencji 50m holowanie manekina w płetwach zajął miejsce 3. Aleksandra Spodzieja zajęła 12 miejsce w końcowej klasyfikacji OPEN, zaś Patryk Parys w całorocznym cyklu GPP został sklasyfikowany na 9 miejscu wśród Juniorów.