MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rugbiści drużyny KS Budowlani Wizja Med Łódź pożegnali się ze swoimi kibicami

Dariusz Kuczmera
Rugbiści drużyny KS Budowlani Wizja Med Łódź podejmowali na własnym boisku przy ul. Górniczej w Łodzi zespół Pogoni Siedlce w ostatnim meczu tego sezonu.

W następnej kolejce łodzianie pauzują, a w ostatniej mają zaplanowany mecz z Budo 2011 Aleksandrów, które wycofało się z rozgrywek. Wiadomo, że rugbiści z Ulicy Górniczej zdobędą punkty walkowerem.
We wrześniu ub. roku w pierwszej rundzie ekstraligi łodzianie przegrali z Pogonią w Siedlcach 0:71. Mecze przy Górniczej są niezwykle ciekawe. Jak choćby poprzedni mecz KS Budowlani Wizja Med Łódź - Juvenia Kraków, który zakończył się wynikiem 23:42. Zagrania, po których rugbiści obu drużyn zdobywają łącznie 65 punktów nieczęsto można oglądać na naszych stadionach.
Po kwadransie gry łodzianie przegrywali 0:10 po dwóch przyłożeniach gości.
W 22 minucie Alex Niedźwiecki zdobył pięć punktów za przyłożenie. Podwyższenie wykorzystał Michał Dudek. Było wtedy 7:17. W ostatnich sekundach pierwszej połowy piłkę przyłożył Oskar Czyszczoń. Próba podwyższenia była nieudana.
W drugiej części spotkania rugbiści KS Budowlani Wizja Med nie zdobyli już punktu i przegrali 12:53.

KS Budowlani Wizja Med Łódź – Pogoń Siedlce 12:53 (12:27)
Punkty dla łodzian: Alex Niedźwiecki 5, Michał Dudek 2, Oskar Czyszczoń 5.
KS Budowlani Wizja Med Łódź: Thutani Mlauzi, Oskar Czyszczoń, Altus Delport, Krzysztof Justyński, Makary Madej, Tiueti Asi, Alex Niedźwiecki, Kacper Palamarczuk, Michał Dudek, Lucas Niedźwiecki, David Tarnawski, Filip Soszka, Adrian Stańczykowski, Alan Owczarek, Michał Łaszcz. Rezerwowi: Irakli Tsivtsivadze, Łukasz Śmiechowicz, Filip Kretschmer, Emil Petit, Bartosz Sikora, Bartłomiej Michałek, Kacper Drynkowski, Daniel Munoz Botero. Trenerzy: Claudio Venturino, Sławomir Janowski. Kierownik drużyny: Łukasz Śmiechowicz.