Wygłosiła go eurodeputowana, prof. dr hab. Genowefa Grabowska nt. Polska młodzież w Unii Europejskiej.
Władze Politechniki nie ukrywają, że powołanie młodzieżowego uniwersytetu to jedna z dróg przyciągnięcia uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Podobne uniwersytety działają w Europie od kilku lat, lecz dotychczas ich słuchaczami byli uczniowie podstawówek. Po raz pierwszy skierowano taką inicjatywę do ich starszych kolegów.
Sala wykładowa Wydziału Zarządzania Politechniki była szczelnie wypełniona młodzieżą, przybyłą m.in. z LO im. Traugutta i Dąbrowskiego, Zespołów Szkół im. Prusa i Kochanowskiego, z Technicznych Zakładów Naukowych. Każdy otrzymał niebieską koszulkę z nadrukiem oraz indeks, w którym specjalne stemple potwierdzać będą udział w kolejnych wykładach. Kto zgromadzi komplet czterech pieczęci, w czerwcu może wziąć udział w losowaniu nagród, m.in. laptopa oraz wycieczki do Parlamentu Europejskiego.
- To fajny pomysł, nie tylko dlatego, że tematy wykładów są dobrze dobrane. Dla mnie to okazja żeby z bliska zobaczyć Politechnikę. Myślę o studiach właśnie na tej uczelni - mówi Jacek Markiewicz. - Słyszałem, że oprócz wykładów będą też pokazowe laboratoria, że będziemy mogli zajrzeć na wszystkie wydziały. Kolejny wykład młodzieżowego uniwersytetu wygłosi 17 kwietnia prof. Stanisław Drobniak z Politechniki. Temat: Efekt cieplarniany - mit czy rzeczywistość?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?