Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyła druga edycja „Lokalu na kulturę” w Bytomiu. W których miejscach będzie można otworzyć własną działalność?

Szymon Bijak
Szymon Bijak
Bytom przekaże dziesięć lokali w ramach konkursu. Gdzie będzie można prowadzić działalność kulturalną? Zobacz kolejne plansze, przesuwaj je w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>
Bytom przekaże dziesięć lokali w ramach konkursu. Gdzie będzie można prowadzić działalność kulturalną? Zobacz kolejne plansze, przesuwaj je w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>Szymon Bijak
Wiadomo już, że dziesięć lokali w Bytomiu czeka na zainteresowanych, którzy chcą prowadzić działalność kulturalną w ramach programu „Lokal na kulturę”. Nabór do niego trwa.

Ruszyła druga edycja konkursu „Lokal na kulturę” w Bytomiu. Dziesięć miejsc na terenie miasta czeka właśnie na chętnych, którzy chcą poprowadzić własną działalność kulturalną. Urząd Miasta informuje, że oferty można składać do 27 marca w siedzibie Bytomskich Mieszkań (ul. Zielna 25b).

Bytom: ruszyła druga edycja konkursu „Lokal na kulturę”

W powyższej galerii, mogą Państwo zapoznać się ze zdjęciami oraz rzutami proponowanych lokali przez miasto. Na zainteresowanych czekają miejsca m.in. przy ul. Dworcowej czy Katowickiej.

Ideą „Lokalu na kulturę” jest wyłonienie najemców lub dzierżawców lokali, którzy będą prowadzili tam działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą.

Osobom z najciekawszym pomysłem zaproponowana zostanie atrakcyjna oferta najmu lub dzierżawy. Najpierw jednak przyszły najemca będzie musiał wyremontować lokal, ale w tym okresie czynsz wyniesie tylko 1 zł netto za mkw. - to jednak nie może trwać dłużej niż 12 miesięcy. Po tym okresie wysokość opłat ustalona zostanie na poziomie kosztów utrzymania danego lokalu w nieruchomości.

Bytomski program daje możliwości rozwoju

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji oferowano trzy lokale, a tylko w jednym z nich prowadzona jest obecnie - szeroko rozumiana - działalność artystyczna.

Laureatką została Agata Maciejaszek, która z powodzeniem działa przy ul. Powstańców Warszawskich. Chodzi o sklep „Odpady spod lady”, w którym sprzedaje swoje produkty zero waste (dla przykładu: kosmetyczki z reklamówek foliowych), ale prowadzi tu także warsztaty upcyklingowe [jest to forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej, traktowane jako wartościowe surowce].

Nie przegap

- Sukces „Odpadów spod lady” pokazuje, że program Lokal na kulturę może dać wiele możliwości rozwoju osobom kreatywnym, związanym z kulturą, które chcą prowadzić działalność gospodarczą, ale do rozwinięcia skrzydeł potrzebują taniego lokalu – przypomina Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

- Jestem pewna, że w kolejnej edycji zainteresowanych będzie dużo więcej, i że przyciągnie do naszego miasta artystów również z okolicy, a Bytom stanie się modnym rejonem śląska - dodaje z kolei pomysłodawczyni „Odpadów spod lady”.

Zobacz koniecznie

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera