Ruszyła III edycja programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”. Do wygrania granty o wartości do 20 000 złotych!

Materiał informacyjny Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A.

Samorządy i ich jednostki organizacyjne – np. przedszkola, szkoły, biblioteki czy ośrodki pomocy społecznej – oraz organizacje pozarządowe z Zabrza mogą już zgłaszać swoje wnioski w III edycji ogólnopolskiego programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. W tym roku nabór w całej Polsce jest prowadzony w trzech turach – wiosennej, letniej i jesiennej. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne jako właściciel 15 316 kilometrów linii oraz 109 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć, są obecne w ponad 1000 polskich gminach, w których prowadzą działalność eksploatacyjną lub realizują projekty inwestycyjne. Na terenie ok. 140 z nich organizowana jest III edycja ogólnopolskiego programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”. Program skierowany jest m.in. do miasta Zabrze.

Na jego terenie PSE realizują projekt inwestycyjny budowy nowej stacji 400/110 kV Rokitnica.

Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, aktywizacją społeczną oraz poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu.

Pomysły na projekty mogą zgłaszać lokalne instytucje i organizacje, które znają oczekiwania
i rozumieją potrzeby swoich społeczności. Grant w wysokości do 20 tys. złotych mogą one zdobyć w jednej z siedmiu kategorii:

  • Aktywność fizyczna,
  • Bezpieczeństwo,
  • Edukacja,
  • Rozwój wspólnej przestrzeni publicznej,
  • Środowisko naturalne,
  • Zdrowie,
  • Inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Nabór wniosków do III edycji WSO został podzielony na trzy etapy. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły w kolejności opisanej w regulaminie programu dostępnym na stronie www.wzmocnijswojeotoczenie.pl. Pierwszych laureatów PSE wyłonią do końca maja, kolejnych w lipcu i październiku. Pierwszy nabór już trwa, a pomysły można zgłaszać do 17 maja.

- Ubiegły rok nie należał do najłatwiejszych. Potrzeba realizacji inicjatyw ważnych
z perspektywy mieszkańców miast, miasteczek i wsi niejednokrotnie schodzi na dalszy plan,
a środki finansowe przeznaczane są przede wszystkim na walkę z pandemią COVID-19 – mówi Szymon Kostiuk, koordynator programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. – Dlatego WSO przyspiesza, by z rekordowym wsparciem w wysokości ok, 3,3 mln złotych dotrzeć do jeszcze szerszego grona aktywistów w całym kraju - dodaje.

W tym roku zapraszamy do współpracy instytucje i organizacje z Zabrza. – mówi Rafał Jaros
z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE - Wierzymy, że dzięki naszej pomocy w lokalnych społecznościach uda się wprowadzić kolejne zmiany, które zaspokoją nie tylko bieżące potrzeby, ale będą służyły mieszkańcom również przez długie lata.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” jest realizowany po raz trzeci. W ubiegłych latach, PSE pomogły w realizacji blisko 180 projektów społecznych o łącznej wartości ponad 3,6 miliona złotych.

Regulamin programu, formularz zgłoszeniowy, zasady składania wniosków, oraz wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.wzmocnijotoczenie.pl.

Dodaj ogłoszenie