MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rybnik: Poszukują dyrektora nowej placówki kulturalnej. Której?

Barbara Kubica
Industrialne Centrum Kultury w Rybniku poszukuje dyrektora
Industrialne Centrum Kultury w Rybniku poszukuje dyrektora Dziennik Zachodni
W Rybniku powstała 1 stycznia nowa placówka kulturalna. To Industrialne Centrum Kultury - powołane w wyniku połączenia domu kultury w Niewiadomiu i Zabytkowej Kopalni Ignacy. Teraz poszukują dyrektora tej placówki. Zgłosisz się?

Od początku roku w Rybniku funkcjonuje nowa instytucja - Industrialne Centrum Kultury. Właśnie został ogłoszony konkurs na dyrektora tej placówki.

Industrialne Centrum Kultury powstało z połączenia Domu Kultury w Rybniku-Niewiadomiu i Zabytkowej Kopalni Ignacy. - Efektem tego połączenia ma być przede wszystkim lepsze wykorzystanie potencjału obu placówek, a także stworzenie z tego miejsca prężnego centrum kulturotwórczego. Sprawniejsze będzie też bez wątpienia samo funkcjonowanie nowej jednostki pod względem organizacyjnym, ekonomicznym, ale i promocyjnym - mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka urzędu miasta w Rybniku.

Kandydatury w konkursie na dyrektora Industrialnego Centrum Kultury można zgłaszać do 12 lutego. Kto może ubiegać się o to stanowisko? Osoba z wyższym wykształceniem i co najmniej 5-letnim stażem pracy. Ważne by miała znajomość problematyki będącej przedmiotem działalności samorządowych instytucji kultury oraz zjawisk w szeroko pojętej kulturze, sztuce i dziedzictwie narodowym, oraz znajomość lokalnych i krajowych środowisk twórczych. Ważnym atutem będzie wiedza na temat opieki nad zabytkami nieruchomymi, jakimi są obiekty pokopalniane stanowiące architektoniczny zespół byłej Kopalni Ignacy, wpisanymi do rejestru zabytków oraz rzeczami ruchomymi gromadzonymi na terenie kopalni i stanowiącymi jej wyposażenie; wiedza w kwestii stwarzania warunków do udostępniania obiektów oraz gromadzonych zabytków i eksponatów dla zwiedzających; upowszechnianie i popularyzacja dóbr kultury w zakresie historii, nauki, techniki i kultury górniczej.

Oprócz CV kandydat musi także złożyć autorską, pisemną koncepcję (organizacyjno-finansową) funkcjonowania Industrialnego Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu ze szczególnym uwzględnieniem perspektywicznej wizji rozwoju działalności (koncepcja powinna być przygotowana w oparciu o Statut i Regulamin Organizacyjny oraz budżet Industrialnego Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu, z którymi zapoznać się można w siedzibie Industrialnego Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z pracownikiem jednostki pod nr telefonu: 32 4213755).


*Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy NA ŻYWO + ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni