La Squadra Ristorante została otwarta 1 lutego 2019 roku. To restauracja z włoską kuchnią, opartą o tradycyjne, domowe przepisy oraz składniki pochodzące z Włoch. Znajduje się na partnerze nowego obiektu Grupy Pietrzak, tuż obok salonu Ferrari oraz Maserati, przy ul. Bocheńskiego w Katowicach. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Nazwa restauracji (z włoskiego „zespół”) wywodzi się od tytułu magazynu, poświęconego motoryzacji, wydawanego przez katowicki salon Ferrari oraz Maserati – La Squadra. Będzie on dostępny dla gości restauracji aby czekając na swoje zamówienie, mogli poczytać artykuły, wywiady i obejrzeć zdjęcia.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA
Zobacz galerię

Ferrari pod nogami

Już po wejściu do restauracji czeka niespodzianka – albowiem fragment podłogi jest przeszklony i dzięki temu, wchodząc do La Squadra Ristorante, będzie można zobaczyć znajdującą się poniżej strefę detailingu wraz z samochodami, które aktualnie są przygotowywane.

Po prawej stronie od wejścia znajduje się serce restauracji, czyli kuchnia prowadzona przez włoskiego szefa, ogromny i nowoczesny drewniany bar, a na sali głównej przytulnie udekorowane stoły, czekające na gości.

Po lewej – ekspozycja samochodów wyjątkowych, czyli po prostu wersji limitowanych, wyścigowych czy aut klasycznych. Raz na jakiś czas, ekspozycja galerii będzie zmieniana, informacje na ten temat będą znajdować się na stronie oraz social media La Squadra. W tej chwili w galerii jest ustawionych osiem samochodów Ferrari, w tym 330 GTL z 1968 roku, 308 GTB z 1979 r., F12 Berlinetta z 2015 r. czy 488 Spider z 2016 r.

Szefem kuchni jest Włoch

Inspiracją do stworzenia tego miejsca była legendarna Ristorante Montana, położona przy torze wyścigowym Fiorano we Włoszech. Zresztą Mama Rosella, spiritus movens Montany, użyczyła szefowi kuchni La Squadra Ristorante – Włochowi Edoardo Mallozziemu - przepisów na swoje dania. Jedną część menu będą stanowić właśnie dania Mammy Roselli (np. paccheri w sosie szpinakowo-borowikowym czy tiramisu), a drugą – dania szefa kuchni (np. risotto z owocami morza, gramigna z łososiem czy grillowana polędwica w sosie borowikowym z plasterkami ziemniaków). Produkty do przygotowania potraw są sprowadzane bezpośrednio przez restaurację z Włoch.

Wiosną restauracja wzbogaci się o duży taras. Docelowo restauracja będzie czynna nie tylko w godzinach otwarcia salonu, ale też wieczorami oraz w weekendy.

La Squadra Ristorante GODZINY OTWARCIA

Restauracja będzie czynna od wtorku do soboty (niedziela i poniedziałek - nieczynne) w godz. 12-20, w soboty od 12 do 21.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Czy Katowice nadaja się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego