Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie 1:1. Mistrzowie remisów [RELACJA]

Przemysław Drewniak
01.05.2019 tychy1 liga gks tychy gks jastrzebiefot. marzena bugala- azarko / /dziennik zachodni/ polska press Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W sobotnim meczu 8. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Jastrzębie zremisował na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 1-1. Dla drużyny ze Śląska był to już piąty remis w tym sezonie ligowym.

W poprzednim sezonie GKS Jastrzębie wyróżnił się jako rewelacja ligi, zajmując wysokie, piąte miejsce. W aktualnych rozgrywkach podopieczni Jarosława Skrobacza jak na razie zwracają na siebie uwagę jako mistrzowie remisów - w ośmiu pierwszych kolejkach jastrzębianie aż pięć razy podzielili się punktami. W sobotę w Nowym Sączu przedłużyli dzięki temu do pięciu serię spotkań bez porażki.

Piłkarze GKS-u mogli mieć po ostatnim gwizdku mieszane uczucia, bo zrobili wiele, by wywieźć z Małopolski zwycięstwo. Już w pierwszej połowie osiągnęli przewagę, częściej byli w posiadaniu piłki i stwarzali więcej zagrożenia pod bramką rywali. Brakowało im jednak konkretów i skuteczności. Być może dlatego, że w składzie gości zabrakło m.in. Kamila Adamka i Kamila Jadacha, którzy doznali kontuzji w meczu z Odrą Opole.

Ofensywną niemoc jastrzębian wykorzystali gospodarze, którzy na początku drugiej połowy objęli prowadzenie. Dominik Kun łatwo minął jednego z obrońców i w sytuacji jeden na jeden z Grzegorzem Drazikiem skierował piłkę do siatki.

Stracony gol nie podciął gościom skrzydeł i ci znów przystąpili do ataków, co przełożyło się na zdobycie wyrównującego gola. Dwadzieścia minut przed końcem meczu bardzo ładnym uderzeniem popisał się Adam Żak i zapewnił swojej drużynie jeden punkt. Tym samym spotkanie zakończyło się takim wynikiem, jak starcie obu drużyn w Nowym Sączu w poprzednim sezonie. Kibice GKS-u mogą mieć nadzieję, że wynik sprzed roku powtórzy się także wiosną w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie Sandecja przegrała ostatnio 0-5.

Sandecja Nowy Sącz 1-1 GKS Jastrzębie

Dominik Kun 51' - Adam Żak 69'

Sandecja: Daniel Bielica - Adrian Danek (82' Mateusz Klichowicz), Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn, Marcin Flis, Dominik Kun - Damian Chmiel, Michał Walski (73' Thiago), Grzegorz Baran, Maciej Małkowski - Maciej Korzym (65' Bartłomiej Dudzic).

GKS 1962: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Dawid Gojny - Rafał Adamek (69' Dominik Szczęch), Damian Tront, Łukasz Norkowski, Marek Mróz (54' Adam Żak), Farid Ali (88' Daniel Liszka) - Jakub Wróbel.

żółte kartki: Klichowicz - Tront, Jaroszek, Bojdys.

sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin)