Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 1:0 RELACJA, WYNIK Cios Sandecji w końcówce meczu. Trener Ryszard Tarasiewicz odesłany na trybuny

Trener GKS-u Tychy Ryszard Tarasiewicz.
Trener GKS-u Tychy Ryszard Tarasiewicz. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W piątkowym meczu 4. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy przegrał w Nowym Sączu z Sandecją 0:1 (0:0). Bramkę w 85. minucie zdobył Mateusz Klichowicz. Trener GKS-u Ryszard Tarasiewicz w doliczonym czasie spotkania został odesłany na trybuny, po drugiej żółtej kartce.

AKTUALIZACJA, godz. 10

Trener Ryszard Tarasiewicz po meczu w Nowym Sączu:

- Uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie. Momentami bardzo dobrze broniliśmy, bo Sandecja zagrażała nam praktycznie tylko ze stałych fragmentów gry. My w końcówce pierwszej połowy mieliśmy doskonałą okazję do zdobycia gola, a o 70.minucie już nie wspomnę. Po takim meczu powinniśmy mieć jakąkolwiek zdobycz punktową, ale niestety jej nie mamy. Grając z takim zespołem jak dziś nie będzie się miało dużej ilości okazji, dlatego trzeba wykorzystać to co się ma. Przy trafieniu dla gospodarzy uważam, że Marcin Kowalski był faulowany. Sędzia tego nie odgwizdał i skończyło się tak jak się skończyło. Jeśli chodzi o moją osobę to nie zasłużyłem na te dwie żółte kartki; przy drugiej powiedziałem tylko, że piłkarza Sandecji należało wyrzucić z murawy. Myślę, że to sędzia Małyszek powinien się wstydzić swojej postawy w tym meczu. Ja tego arbitra znam i niestety jest on odporny na wiedzę. Szkoda.

Wcześniej pisaliśmy:

Mecz przyjaźni kibiców był też szczególny dla wychowanka Sandecji Bartosza Szeligi. Urodzony w Nowym Sączu „Szeli” pierwszy raz zagrał przeciw Sandecji w swym rodzinny mieście. Szeliga, tak jak przeciw Odrze Opole, zagrał na nietypowej dla siebie pozycji, czyli lewej obronie.

Od początku było widać, że na boisku sentymentów nie będzie. Najpierw minimalnie głową uderzał Maciej Korzym. W 10. minucie Konrad Jałocha z trudem obronił piłkę, gdy główkował Michal Piter-Bućko. Piętnaście minut później groźnie strzelał Dario Kristo i tym razem problemy miał bramkarz gospodarzy Daniel Bielica.

W 28. minucie Sandecja miała świetną okazję na objęcie prowadzenia. W sytuacji sam na sam z Jałochą był Mateusz Klichowicz. Próbował przelobować bramkarza GKS-u, który jednak jednak złapał piłkę!

Nie brakowało nerwowych momentów, a sędzia temperował nastroje kartkami – za dyskusje z nim żółte kartoniki zobaczyli Małkowski, Łukasz Grzeszczyk i trener gości Ryszard Tarasiewicz. Tuż przed przerwą już w doliczonym czasie gry GKS przeprowadził kontrę, którą finalizował Sebastian Steblecki, a Bielica sparował piłkę na poprzeczkę.

Po przerwie nadal obie drużyny dążyły do zmienienia wyniku. W 63. minucie Korzym próbował zaskoczyć Jałochę z ostrego kąta i bramkarz gości znów był na posterunku. W 74. minucie wszyscy zastanawiali się, jak piłka nie znalazła drogi do bramki Sandecji. Tyszanie oddali kilka strzałów w jednej akcji, Bielica bronił jak natchniony i raz pomógł mu słupek!

W końcówce nad stadionem przeszła ulewa, podczas której padła bramka dla Sandecji. Klichowicz wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Jałochę.

W doliczonym czasie trener Tarasiewicz znów wdał się w dyskusję z sędzią, dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić ławkę rezerwowych.

GKS Tychy z trzech meczów wyjazdowych w tym sezonie, przegrał wszystkie.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Tychy 1:0 (0:0)

Bramka: Mateusz Klichowicz (85)

Sandecja:Bielica - Danek (79. Dudzic), Baran, Piter-Bućko, Flis, Kun - Klichowicz,Thiago (70. Walski), Kanach, Małkowski - Korzym (90+2. Ogorzały).

GKS Tychy:Jałocha - Mańka, Biernat, Kowalczyk, Szeliga - Połap (46. K. Piątek), Kristo, Daniel (83. J. Piątek), Grzeszczyk, Steblecki (74. Moneta) - Piątkowski.

Żółte kartki: Małkowski, Piter-Bućko, Walski - Połap, Grzeszczyk, Biernat oraz Tarasiewicz (trener GKS Tychy)

Czerwona kartka: trener Tarasiewicz (GKS’ 90+1, za drugą żółtą)

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)