Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy WYNIK Tyszanie poszli za ciosem i rozbili Sandecję na stadionie w Niepołomicach

Po wygranej z Wisłą Kraków GKS Tychy zdemolował Sandecję Nowy Sącz na stadionie w Niepołomicach. Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W poniedziałek 22.08.2022 r. w ostatnim meczu 7. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy wygrał na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz aż 5:0 (1:0). Spotkanie rozegrano na stadionie w Niepołomicach. Sandecja od 62. minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Tomasza Boczka.

GKS Tychy w poprzedniej kolejce wygrał z liderującą Wisłą Kraków 3:1. W poniedziałek tyszanie chcieli pójść za ciosem z Sandecją.

- Żeby zwycięstwo nad Wisłą smakowało na sto procent, to musimy w następnym spotkaniu zdobyć trzy punkty - podkreślał trener GKS-u Dominik Nowak.

Sandecja do poniedziałku wszystkie swoje mecze zagrała na wyjazdach i na sześć spotkań zremisowała aż pięć (jeden przegrała). Ze względu na budowę stadionu w Nowym Sączu drużyna trenera Dariusza Dudka musiała poszukać zastępczego obiektu. Z GKS-em Tychy Sandecja pierwszy raz w tym sezonie zagrała „u siebie” na stadionie Puszczy Niepołomice.

Bramki dla GKS-u tuż przed i zaraz po przerwie

Jako pierwsi zaatakowali gospodarze. W 5. minucie obok bramki główkował Kamil Słaby. Na odpowiedź tyszan trzeba było czekać do 17. minuty, kiedy nad poprzeczką uderzył Maciej Mańka. Po niecałych dziesięciu minutach znów spróbowała Sandecja - Adrian Kostrzewski poradził sobie ze strzałem Damiana Chmiela. W 42. minucie w polu karnym gospodarzy upadł Antonio Dominguez, ale sędzia na boisku oraz VAR nie dopatrzył się faulu.

Tyszanie tuż przed przerwą cieszyli się z objęcia prowadzenia. W pole karne dośrodkował Krzysztof Machowski, piłkę głową zgrał Daniel Rumin i Mateusz Czyżycki z bliska klatką piersiową wepchnął ją do bramki!

Zobacz na WIDEO jak padł gol dla GKS-u Tychy:

Demolka osłabionej Sandecji

Tyszanie świetnie weszli w drugą połowę. Antonio Dominguez w 51. minucie przyjął piłkę, obrócił się z nią i uderzył z prawej nogi - 2:0. Goście nie zamierzali na tym kończyć. Sędzia podyktował rzut karny za faul Tomasza Boczka i odesłał zawodnika gospodarzy do szatni po czerwonej kartce. Krzysztof Wołkowicz pewnie uderzył z 11 metrów. Zamroczona Sandecja przyjęła czwarty cios, gdy Kamil Szymura z bliska trafił do bramki.

Na koniec, po weryfikacji VAR, GKS dostał jeszcze rzut karny po faulu bramkarza na Nemanji Nediciu, który wykorzystał sam poszkodowany.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 0:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Czyżycki (45+1), 0:2 Antonio Dominguez (51), 0:3 Krzysztof Wołkowicz (63), 0:4 Kamil Szymura (68), 0:5 Nemanja Nedić (90-karny)

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Łukasz Kosakiewicz, Ivan Nekić, Tomasz Boczek, Kamil Słaby (46. Tomasz Nawotka) - Damian Chmiel (46. Giorgi Merebaszwili), Michał Walski, Damir Sovsić, Maissa Fall (65. Michal Piter-Bućko), Krzysztof Toporkiewicz (65. Michał Surzyn) - Maciej Mas (86. Jakub Wróbel).

GKS Tychy: Adrian Kostrzewski - Krzysztof Machowski, Maciej Mańka (57. Kamil Szymura), Nemanja Nedić, Petr Buchta, Krzysztof Wołkowicz (80. Dominik Połap) - Mateusz Radecki (72. Marcin Kozina), Wiktor Żytek, Antonio Dominguez (72. Patryk Mikita), Mateusz Czyżycki - Daniel Rumin (80. Tomas Malec).

Żółte kartki: Słaby, Chmiel, Pietrzkiewicz, Merebaszwili, Boczek, Kosakiewicz, Sovcić - Buchta, Połap.

Czerwona kartka: Boczek (62' Sandecja, za drugą żółtą)

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)