Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 4:1. Klęska z ostatnią drużyną I ligi

Piłkarze Zagłębia przegrali z ostatnią drużyną tabeli
Piłkarze Zagłębia przegrali z ostatnią drużyną tabeli fot. Mateusz Sobczak/Zaglebie_eu/Twitter/
W pierwszym meczu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi Sandecja Nowy Sącz wygrała w Niepołomicach z Zagłębiem Sosnowiec 4:1. Sosnowiczanie na stadionie lidera I ligi okazali się gorsi od ostatniej drużyny tabeli i już miesiąc czekają na odniesienie zwycięstwa.

Zagłębie jechało na mecz z Sandecją, by przerwać złą passę, a tymczasem sosnowiczanie przegrali z ostatnią drużyną tabeli Fortuna 1. Ligi. Dla zespołu z Nowego Sącza było to dopiero drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Mecz rozgrywany na stadionie w Niepołomicach zaczął się po myśli podopiecznych trenera Artura Skowronka, bowiem tuż przed przerwą po zagraniu Filipa Borowskiego Marek Fabry sprytnym strzałem z bliska trafił do siatki.

Okazało się jednak, że były to miłe złego początki. Jeszcze w I połowie do remisu doprowadził bowiem Jakub Wróbla, który uderzył mocno lewą nogą i zdobył tzw. gola do szatni. Po przerwie na murawie dominowała już Sandecja i na efekty nie trzeba było długo czekać.

Prowadzenie dla grających na stadionie lidera I ligi w roli gospodarzy piłkarzy z Nowego Sącza zdobył młodzieżowiec Jakub Iskra. Później skuteczną dobitką pod bramką Michała Gliwy popisał się Maciej Mas, a drugą w tym sezonie ligową wygraną Sandecji przypieczętował w ostatniej minucie Sylwester Lusiusz.

W Sosnowcu nie tak wyobrażano sobie rundę jesienną i chyba wszyscy w klubie marzą już o zimowej przerwie w rozgrywkach. Zagłębie dobrze zaczęło sezon i po 3. kolejkach było nawet liderem tabeli, ale później wyraźnie spuściło z tonu. Podopieczni trenera Skowronka na zwycięstwo czekają od czterech spotkań, a na wyjeździe ostatni raz wygrali 29 lipca.

- Przed tym meczem, w mikrocyklu było dużo dobrej energii. W większej części pierwszej połowy pokazywaliśmy to zaangażowanie i tą energię. I chociaż potem napędziliśmy Sandecję, to my strzeliliśmy bramkę, ale nie potrafiliśmy utrzymać czystego konta do końca I połowy. II połowa była przez nas stracona. Sandecja wygrała, bo bardziej chciała. Nie poznawałem mojej drużyny, to nie są ich charaktery. Ja w życiu się nie poddawałem i chcę wyprowadzić drużynę z tej trudnej sytuacji. Mam pomysł na mecz z Resovią i cały mikrocykl - powiedział trener Skowronek na pomeczowej konferencji prasowej.

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1)
0:1 Marek Fabry (44), 1:1 Jakub Wróbel (45+2), 2:1 Jakub Iskra (63), 3:1 Maciej Mas (81), 4:1 Sylwester Lusiusz (90)