Sandecja - Podbeskidzie 2:0. Sandecja jeszcze walczy

PD
Podbeskidzie przegrało w Nowym Sączu swój trzeci z rzędu wyjazdowy mecz
Podbeskidzie przegrało w Nowym Sączu swój trzeci z rzędu wyjazdowy mecz Jakub Ziemianin / TS Podbeskidzie
W sobotnim meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 0-2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Mateusz Klichowicz i Michal Piter-Bućko, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Sandecja Nowy Sącz wciąż stara się dotrzymać tempa uciekającemu w walce o awans ŁKS-owi Łódź. W sobotę pokonała Podbeskidzie i zrównała się punktami ze Stalą Mielec.

Spotkanie w Nowym Sączu było zapowiadane jako pojedynek najlepszej defensywy (Sandecja) z trzecim atakiem pierwszej ligi (Podbeskidzie). Z dużej chmury spadł jednak mały deszcz, bo w pierwszych kilkudziesięciu minutach na boisku działo się niewiele ciekawego. Bielszczanie oddali trzy strzały, ale bramkarz Marek Kozioł nie musiał interweniować przy żadnym z nich.

Sandecja przegrała u siebie w tym sezonie tylko raz. Górale byli kolejną drużyną, która przekonała się, że w Nowym Sączu o punkty jest niezwykle trudno. Nie mogli znaleźć sposobu na szczelną defensywę gospodarzy, a jeszcze w pierwszej połowie nadziali się na skuteczną kontrę. Wykończył ją Mateusz Klichowicz, który z bliska pokonał Wojciecha Fabisiaka.

W drugiej połowie podopieczni Tomasza Kafarskiego oddali inicjatywę bielszczanom, ale ci nie za bardzo wiedzieli, jak ją spożytkować. Gospodarze czekali na akcję, którą rozstrzygną o losach meczu i taka nadeszła w 79. minucie. Guga Palavandishvili sfaulował przeciwnika w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał były piłkarz Górali, Michal Piter-Bućko. - Zadecydowało dziś doświadczenie, które było po stronie rywali. Wykorzystali je w kluczowych momentach. Szkoda, że sędzia chciał być dziś głównym bohaterem widowiska, choć jego rola jest zupełnie inna - mówił po spotkaniu trener Krzysztof Brede, który duże pretensje do arbitra miał m.in. za decyzję o podyktowanym rzucie karnym.

Jesienią Podbeskidzie było obok Rakowa najlepiej grającą na wyjazdach drużyną w lidze, ale w 2019 roku przegrali wszystkie trzy spotkania poza własnym stadionem.

Sandecja Nowy Sącz 2-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Mateusz Klichowicz 32', Michal Piter-Bućko 80' (karny)

Sandecja: Kozioł - Piter-Bućko, Baran, Szufryn, Flis - Chmiel, Kasprzak, Klichowicz (85' Gabrych), Kun, Małkowski (85' Flaszka) - Ogorzały (90' Maślanka).
Trener: Kafarski

Podbeskidzie: Fabisiak - Jaroch, Jończy, Wiktorski, Gach - Kostorz, Palavandishvili, Rzuchowski (82' Mystkowski), Rakowski (75' Roginić), Kozak (36' Płacheta) - Sabala.
Trener: Brede

żółta kartka: Sabala

sędzia: Gąsiorowski (Biała Podlaska)