Sebastian Kawa po raz czwarty z mistrzowskim tytułem!

pg
Sebastian Kawa po raz czwarty został mistrzem świata w wyścigach szybowcowych. Zawodnik Aeroklubu Bielsko-Bialskiego zrobił to w naprawdę wielkim stylu. Poprzednie trzy tytuły mistrzowskie zdobywał we Francji, Nowej Zelandii i Chile.

Osiągnięcia Sebastiana Kawy robią piorunujące wrażenie, wszak żaden inny zawodnik nie zdołał wywalczyć tytułu mistrza świata więcej niż raz. W styczniu 2017 r. wywalczył złoty medal podczas 34. Szybowcowych Mistrzostw Świata w klasie 15 metrowej w
Australii. Sukces powtórzył w lipcu 2017 r. podczas 2. Szybowcowych Mistrzostw Świata w klasie 13,5 metrowej na Węgrzech a w sierpniu 2017 r. stanął na najwyższym podium 19. Szybowcowych Mistrzostw Europy w klasie Wielomiejscowej 20 metrowej w załodze z Christophem Matkowskim.

Dzięki wielu triumfom nasz zawodnik znajduje się na czele światowego rankingu szybowcowego FAI, gdzie notowanych jest aż 5693 pilotów z całego świata. Nasz drugi zawodnik, Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski) zakończył mistrzostwa na 13.miejscu w klasyfikacji generalnej wśród 19 najlepszych na świecie pilotów w wyścigach szybowcowych.