Sędzia, to nie ten!

Kiedy psioczymy na naszych sędziów, możemy pocieszyć się, że nawet arbitrom w Lidze Mistrzów przytrafiają się poważne błędy. Po pierwszej kolejce tych elitarnych rozgrywek najgłośniej jest o włoskim sędziu Matteo Simone Trefolonim.

To on wyrzucił z boiska nie tego zawodnika, co powinien! Wczoraj UEFA powiadomiła, że przez ten błąd mecz między Celtikiem Glasgow a duńskim Aalborgiem nie zostanie jednak powtórzony, choć były takie pogłoski.

W 78. minucie spotkania w Glasgow, które zakończyło się bezbramkowym remisem, sędzia ukarał czerwoną kartką niewinnego zawodnika gości - Michaela Beauchampa. W rzeczywistości, wychodzącego na czystą pozycję Giorgosa Samarasa sfaulował Michael Jakobsen. Imię się zgadzało, gorzej z nazwiskiem. Menedżer Celtiku Gordon Strachan nie stronił od oceny pracy trójki sędziowskiej: - Nasza bramka została strzelona prawidłowo, nie było spalonego. Z boiska wyleciał niewłaściwy piłarz. No cóż, niektórzy aktorzy tego widowiska nie byli w dobrej dyspozycji - stwierdził trener Artura Boruca.

Na pracę sędziego narzekał też menedżer Arsenalu - Arsene Wenger. Jego zespół zremisował w Kijowie z Dynamem 1:1, przegrywając po kontrowersyjnym rzucie karnym. - Sędzia Luis Medina Contalejo pozwalał na ostrą grę ze strony naszych rywali - mówi Wenger. - Przecież lewy obrońca Dynamo robił wszystko żeby Walcott nie mógł normalnie grać. Arbiter trzy razy mógł mu pokazać czerwoną kartkę, a nie zrobił tego. Nie wiem też czemu podyktowano karnego, przecież to Sagna był trzymamy za koszulkę, a nie faulował. Pytałem też sędziego dlaczego graliśmy tylko minutę dłużej, skoro doliczył trzy minuty. Nie potrafił mi odpowiedzieć na to pytanie.

Z czysto sportowych wydarzeń pierwszej kolejki LM, warto odnotować sensacyjną wygraną rumuńskiego Cluj w Rzymie z Romą 2:1 i remis 2:2 Fiorentiny z Olympique w Lyonie. W Turynie Juventus zagrał z rewelacją poprzedniej edycji Pucharu UEFA i zdobywcą Superpucharu - Zenitem Sankt Petersburg. Wygrała "Stara Dama" po pięknej bramce z rzutu wolnego Alessandro Del Piero. To 38. gol tego zawodnika w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Pierwszy w tek klasyfikacji jest Raul z Realu Madryt, mający na koncie 61 bramek. Del Piero jest szósty na liście snajperów LM. Swój dorobek powiększył kolega klubowy Raula - Ruud van Nistelrooy. Holender strzelił bramkę dla "Królewskich" w wygranym meczu z białoruskim BATE Borysów - 2:0. Van Nistelrooy ma już w dorobku 54 gole w Lidze Mistrzów i zajmuje drugie miejsce na liście najlepszych strzelców.

Druga kolejka LM rozegrana zostanie 30 września i 1 października.