Senior Residence – 18 marca obchodził 7 urodziny

Materiał informacyjny Senior Residence Placówka Świadcząca Całodobową Opiekę - Oddział Fundacji Laurentius

7 lat minęło w mgnieniu oka. Dziękujemy za zaufanie, którym Państwo nas obdarzyli.

Senior Residence to przede wszystkim życie w jego pełnym wymiarze – radość, wzruszenie, przyjaźń. Towarzyszymy naszym Mieszkańcom, w każdym momencie – dbamy, by niczego Państwu nie zabrakło. Jesteśmy dla Was – pełni empatii, pomocni i dyskretni. Nasza praca to powołanie i służba na rzecz osób starszych, chorych i potrzebujących pomocy. Dziękujemy, że mamy dla kogo istnieć i spełniać się w naszej posłudze.

Bądźmy razem! Diakoneo – bo kochamy życie!

W 2012 roku Diakonia Neuendettelsau z Bawarii zaangażowała się w uruchomienie kolejnego projektu skierowanego na opiekę nad osobami starszymi i chorymi na chorobę Alzheimera. Katowickie osiedle Bażantowo stało się odpowiednim miejscem na powstanie domu opieki Senior Residence.

Uroczyste otwarcie oraz wprowadzenie się pierwszych Mieszkańców w marcu 2014 roku mamy jeszcze świeżo w pamięci, a już dzisiaj obchodzimy siódmą rocznicę naszej działalności.

Na przestrzeni tego czasu widzimy, iż Senior Residence stał się domem, gdzie osoby starsze oraz ich rodziny znalazły miejsce, które daje poczucie bezpieczeństwa i radości życia.

Codziennie wdrażamy Filary Diakonii w opiece nad Mieszkańcami: Chrześcijaństwo, Profesjonalizm, Gospodarność. Zespół pracowników Świadczy wysoką jakość opieki i szeroko pojętą terapię. Realizujemy standardy i procesy z zakresu optymalnej opieki i pielęgnacji nad osobami starszymi i chorymi na chorobę Alzheimera. Jednym z ważnych elementów, który wyróżnia dom Senior Residence, jest dostosowanie animacji czasu wolnego do potrzeb naszych Mieszkańców.

Zasadnym celem tej animacji jest wypracowanie i upowszechnienie praktyk wszelakiej aktywności pensjonariuszy Senior Residence.

Takie wyeksponowanie działań animacyjnych wpływa bardzo korzystnie na ogólną kondycję osób starszych, niosąc ze sobą dużo radości, satysfakcji, przywracając optymizm i energię życia.

Nastawienie Senior Residence na indywidualizm w realizacji ponadpodmiotowych potrzeb Mieszkańców stało się naszym priorytetowym działaniem. Dzięki takiemu podejściu oraz orientacji na możliwości podopiecznych, których poznajemy dzięki ich biografii i życia, możemy poszczycić się ogromnym zaufaniem społecznym. Zaufało nam już bardzo wiele osób starszych i ich rodzin.

Obecnie w Senior Residence mieszka ponad 198 osób, w tym 101 osób w prywatnej Placówce Świadczącej Całodobową Opiekę oraz ponad 80 osób w Domu Pomocy Społecznej dofinansowywanym z dotacji budżetu miasta Katowice oraz 17 osób z innych gmin, takich jak: Gliwice, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Mysłowice, Sosnowiec.

Tak duże zainteresowanie naszym Domem daje nam pewność, że minione siedem lat było bardzo wartościowe i stało się dla nas drogowskazem na następne lata działalności Senior Residence.

Więcej informacji na stronie internetowej www.senior-residence.pl i na naszym Facebooku

Osoby zainteresowane mogą kontaktować się osobiście w domu Senior Residence
Katowice, ul. Pijarska 4 i ul. Zabłockiego 26,
w dni powszednie od godz. 7.00 do 15.00
lub telefonicznie pod nr. 32 35 35 840.

Wideo

Dodaj ogłoszenie