Sensacyjna porażka Wieczystej! Peszko pierwszy raz w takiej sytuacji

Maciej Zubek, art
Wieczysta jesienią pokonała Podhale, teraz przegrała
Wieczysta jesienią pokonała Podhale, teraz przegrała Maciej Zubek
Wieczysta Kraków przegrała w meczu 30. kolejki III ligi (grupa IV) na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 0:1 (0:1). To pierwsza w lidze w tym sezonie porażka drużyny pod wodzą trenera Sławomira Peszki, dobra seria skończyła się 15 maja na 22 spotkaniach. Lider był niepokonany od 16 września.

Wieczysta mogła w środowej kolejce zapewnić sobie awans - musiała wygrać i czekać na porażkę Siarki Tarnobrzeg - ale już wiadomo, że świętowania jeszcze nie będzie. Wręcz może zostać odłożone w czasie, bo przewaga stopniała do 7 punktów, a do końca zostały 4 mecze. Wspomniana Siarka wygrała swój mecz z Unią Tarnów 3:0.

Po 22 kolejnych meczach bez ligowej porażki Wieczysta Kraków niespodziewanie przegrała na boisku walczącego o utrzymanie Podhala Nowy Targ. To też pierwsza porażka w roli szkoleniowca dla Sławomira Peszki.

Lepszego początku meczu nowotarżanie wymarzyć sobie nie mogli. Już pierwszy celny strzał autorstwa Mostafy Hameda w 3. minucie – dał im prowadzenie. Za moment niewiele zabrakło by na 2:0 trafił z dystansu Mateusz Popiela. W 22. minucie po jednym kontrataków Podhala Mateusz Niedziałkowski przegrał pojedynek sam na sam z Patrykiem Letkiewiczem.

Po zmianie stron obraz gry wyglądało podobnie, choć Wieczysta szybko stworzyła sobie bramkową okazję. Z 5 metra głową uderzał Michał Fidziukiewicz, ale trafił w środek bramki gdzie dobrze ustawiony Maciej Styrczula nie miał problemu z obroną. Za moment nieznacznie z dystansu pomylił się Patryk Duda. W 58. minucie z kolei w dobrej sytuacji w bramkę nie trafił Maciej Jankowski, a w 76. minucie po indywidualnej akcji Kamila Ogorzałego i jego uderzeniu z 18. metra zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką.

Podhale Nowy Targ - Wieczysta Kraków 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Hamed 3.
Podhale: Styrczula - Kozarzewski, Porębski, Michota - Smajdor, Duda, Popiela, Ogorzały - Hamed (70 Sobuś) Niedziałkowski (76 Zębala), Purcha.
Wieczysta: Letkiewicz - Bąk (46 Torres), Kasolik (46 Swędrowski), Pazdan, Pietrzak - Danielak (71 Skrobański), Pakulski (46 Jankowski), Trąbka (67 Trąbka), Łysiak, Kiedrowicz - Fidziukiewicz.
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Purcha – Pazdan. Widzów: 400

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?