Serial Rojst na Showmax: Dziś ODCINEK 2: Katowice zagrały...

  Serial Rojst na Showmax: Dziś ODCINEK 2: Katowice zagrały miasto z lat 80. Zdjęcia powstawały też w Raciborzu i Zabrzu ZDJĘCIA + WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Serial "Rojst" na Showmax. Katowice zagrały miasto z lat 80.
  Zdjęcia do serialu "Rojst" zostały nakręcone m.in. w Katowicach, Raciborzu i Zabrzu. Serial "Rojst" w reżyserii Jana
  1/25

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Materiały prasowe Showmax

  Dziś drugi odcinek serialu "Rojst" w reżyserii Jana Holoubka. Jest to produkcja własna platformy Showmax. W serialu "zagrały" śląskie miasta - głównie widać Katowice (m.in. z nieczynnym hotelem Silesia, osiedlem Zadole i stadionem GKS Katowice), ale zdjęcia kręcono też w Raciborzu i Zabrzu. Obejrzeliśmy prolog oraz pierwszy odcinek serialu "Rojst". ZOBACZCIE ZDJĘCIA + WIDEO

  Rojst Showmax. Dziś drugi odcinek serialu  Serial "Rojst" miał premierę na platformie Showmax 19 sierpnia 2018 r. Obecnie można oglądać krótki prolog oraz 50-minutowy 1. odcinek serialu. Premiera 2. odcinka dziś - w piątek 24 sierpnia (wcześniej zapowiadano, że kolejne odcinki będą się pojawiać na platformie w niedziele, ale zmieniono na piątki).

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Zobacz galerię


  W odpowiedzi na liczne prośby użytkowników Showmax, kolejne premierowe odcinki serialu „Rojst” pojawiać się będą na Showmax nie w niedzielę, a w… piątek!
  Oznacza to, że już w najbliższy piątek, 24 sierpnia, zniecierpliwieni widzowie będą mogli poznać dalsze losy Wanycza i Zarzyckiego. W drugim odcinku Piotr decyduje się rozpocząć swoje własne śledztwo. Domyśla się, że morderstwo jest czymś więcej niż tym, co podały do opinii publicznej milicja i prokuratura. Starając się dowiedzieć jak najwięcej, trafia do najciemniejszych zakamarków miasta. Dociekliwość młodego dziennikarza ściąga problemy również na Wanycza, któremu sprawa samobójstwa nastolatków nadal nie daje spokoju.

  ZOBACZ CZOŁÓWKĘ SERIALU ROJST


  Akcja serialu rozgrywa się w latach 80. w małym w małym miasteczku, którego spokój zakłóca nagle morderstwo lokalnego „bohatera” partyjnego, którego zamordowano razem z prostytutką, z którą w momencie zabójstwa odbywał seks.

  Zobacz galerię

  Rojst: Serial kręcono w Katowicach, Zabrzu i Raciborzu


  Zdjęcia do serialu kręcono na Śląsku i w Warszawie. Trzy śląskie miasta użyczyły swoich plenerów - Katowice, Racibórz i Zabrze. Katowice są najbardziej widoczne w serialu, m.in. przez ujęcia panoramy miasta, ale też charakterystycznych obiektów w centrum, które zagrały lata 80. prawie "bez charakteryzacji" - na czele z nieczynnym Hotelem Silesia, który udaje tu serialowy Hotel Centrum oraz klub nocny i dom schadzek. W serialu widać też bloki osiedla Zadole oraz stadion GKS Katowice. Jednak akcja serialu nie rozgrywa się w Katowicach, tylko w "małym miasteczku w południowo-zachodniej" Polsce, a Katowice tylko umiejętnie udają miasteczko z lat 80.
  Z kolei w Raciborzu klimat lat 80. filmowcy odnaleźli na tutejszym dworcu PKP.
  Zdjęcia powstawały wczesną wiosną 2018 r.

  Głównych bohaterów grają Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik, duet znany z filmu o Beksińskich - "Ostatnia rodzina". U boku Seweryna i Ogrodnika zagrają również takie nazwiska, jak: Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Magdalena Walach (pochodząca z Raciborza), Ireneusz Czop, Jacek Beler, Wojciech Machnicki oraz Piotr Fronczewski. Uważni widzowie zauważą w serialu również śląskich aktorów, np. Dariusza Chojnackiego z Teatru Śląskiego, który gra jednego z dziennikarzy lokalnego pisma "Kurier Wieczorny" czy Elżbietę Okupską z Teatru Rozrywki.

  Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek.

  Rojst: Brutalne podwójne morderstwo


  Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor, Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Im bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowym rojście – bagnie, z którego trudno się wydostać.

  Serial (a przynajmniej prequel i pierwszy odcinek) ogląda się bardzo dobrze. Jest klimatyczny, świetnie zagrany. Ma wyrazistych bohaterów, ciekawą intrygę. Smaczku dodają kostiumy i scenografia, oddające ducha tamtych czasów. Plus muzyka - hity Maanamu, Izabeli Trojanowskiej i innych gwiazd z tamtego okresu, ale w innej aranżacji niż oryginały.

  Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr (Jesteś Bogiem, Rewers, Sala samobójców). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor, producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym – Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę – Jan Komar, za kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

  Monika Brodka promuje serial "Rojst"


  Piosenkę wraz z teledyskiem promującym produkcję nagrała Monika Brodka. Nosi ona tytuł "Wszystko, czego dziś chcę" i jest coverem znanej piosenki Izabeli Trojanowskiej. Wideo możesz zobaczyć poniżej.  ShowMax posiada także bazę kilkuset innych filmów i seriali, w tym wiele nowości i premier. W tym momencie możesz skorzystać z 14 dni, a jeśli jesteś abonentem Play aż 3 miesięcy darmowego testu, dzięki któremu sprawdzisz jego działanie bez opłat, a potem zapłacisz 19,90 złotych miesięcznie.
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czas akcji

  Anton (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Serial zaczyna się w czerwcu 1985. W radio podawana jest informacja o trwającym właśnie XX Plenum PZPR.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odbywał sex:) litości.

  fox (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  odbywać to można karę więzienia, on chyba "uprawiał" -jak pole.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zabrze ?

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Które lokalizacje w Zabrzu były wykorzystane na potrzeby filmu ?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zabrze - lokalizacje

  Adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  "Część zdjęć odbywała się w Zabrzu. Tam wykorzystano areszt oraz kamienicę przy ul. Zamoyskiego. "
  https://silesion.pl/rojst-krecono-na-slasku-22-08-2018

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo