Siatkarki z Dąbrowy Górniczej bliżej gry w Lidze Mistrzyń

Siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza są bliżej gry w Lidze Mistrzyń
Siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza są bliżej gry w Lidze Mistrzyń Lucyna Nenow/ Dziennik Zachodni
Pierwszy set w wykonaniu Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza był fatalny, ale później wszystko potoczyło się po myśli naszego zespołu, który wygrał w Prostejovie 3:1. Rewanż w sobotę.

Agel Prostejov, ostatnia przeszkoda Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza na drodze do gry w Lidze Mistrzów, to wielokrotny i obecny mistrz Czech, który w poprzednich rozgrywkach ligowych przegrał zaledwie jeden mecz. Dąbrowianki podeszły jednak do spotkania z przesadnym respektem, za co zapłaciły w pierwszym secie klęską.

W kolejnych odsłonach ekipa MKS-u zmieniła jednak taktykę i efektem były kilkupunktowe przewagi osiągane od początku i utrzymywane do końca setów, dzięki czemu cały mecz zakończył się zwycięstwem MKS-u 3:1, które znacznie przybliżyło nasz zespół do wymarzonego celu.

Rewanżowy mecz w Dąbrowie Górniczej odbędzie się w sobotę o godzinie 17.

Agel Prostejov - Tauron MKSDąbrowa Górnicza 1:3 (25:13, 19:25, 19:25, 17:25)