Siatkarskie derby regionu! Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywa 3:1 z MKS Będzin. Zobaczcie zdjęcia!

Wiktoria Żesławska
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
To było zacięte spotkanie siatkarskie, zasługujące na miano derbów regionu. W hali w Sosnowcu, zmierzyli się Aluron CMC Warta Zawiercie z drużyną MKS Będzin. To kolejna wygrana Jurajskich Rycerzy, zapewniająca im kolejne trzy punkty.

Zagubieni Rycerze w pierwszym secie

Mocny skład po stronie Aluronu nie dał rady drużynie Będzina w pierwszym secie. Gospodarze szybko osiągnęli przewagę 14:7. Bardzo dużo błędów po stronie Jurajskich Rycerze, piłek nie kończył nawet Paweł Halaba. Zła sytuacje w drużynie widział także trener Igor Kolakovic, który już przy stanie 18:9 wykorzystał druga przerwę. Niestety, nie przyniosło to efektów. Siatkarze z Będzina pokazali klasę i wygrali seta 25:19.

Skuteczna pobudka aluronu

Zagrywki Faryny i Sobanskiego zgubiły siatkarzy Aluronu w drugim secie. Gospodarze znów szybko zapewnili sobie 4 punktowa przewagę, już przy stanie 7:3. Mks Będzin prowadził do momentu 17:17. Aluron zapewnił sobie remis Asem serwisowym Garetta Muagututi. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Kilka spornych sytuacji pod koniec drugiej części spotkania. Drugi set zakończył się 25:23 dla Aluronu.

Kolejny set dla Jurajskich Rycerzy

W trzecim secie Będzin prowadził 5:2, lecz Jurajscy Rycerze nie pozwolili gospodarzom utrzymać długo tej przewagi. Dobra akcja Flavio, kiwka Maxiego Cavanny i niedługo później tablica pokazywała 8:8. Gdyby mecz odbywał się w Jurajskiej Twierdzy- siatkarze aluronu śpiewali by „tacy sami, a ściana między nami”. Trzykrotny, bezbłędny blok wyprowadził gospodarzy z rytmu. Będzinianie zaczęli popełniać coraz więcej błędów w zagrywce, która w pierwszym secie dała im solidna wygrana. Gospodarzy zaskoczył Grzegorz Bociek, kapitan Rycerzy i doprowadził do stanu 21:19. Jak na derby przystało, nie mogło zabraknąć emocji i w trzecim secie znowu mieliśmy remis przy stanie 23:23. Świetna akcja Mateusza Malinowskiego zapewniła Rycerzom zwycięstwo 25:23.

Czwarta i ostatnia partia

Zawodnicy Aluronu od początku czwartej serii spotkania prowadzili. Zaczęła się gra punkt za punkt. Pierwszą większą przewagę osiągnęli podopieczni Kolakovica przy stanie 11:8. Szybko zwiększyli swoją przewagę do 7 punktów- 17:10. Gospodarze definitywnie zgubili swój rytm. Zaczął się koncert Rycerzy, który zakończył się wygrana 3:1 w derbach regionu. Po świetnej akcji Malinowskiego, siatkarze aluronu zwyciężyli ostatniego seta 25:17.