Siatkarze GKS Katowice wygrali I ligę! Szampan na parkiecie

Siatkarze GKS Katowie wygrali I ligę
Siatkarze GKS Katowie wygrali I ligę Maciej Gapiński
Udostępnij:
Siatkarze GKS Katowice wygrali rozgrywki I ligi. W decydującym, piątym meczu podopieczni Grzegorza Słabego pokonali SMS Spałę 3:1 (24:26, 25:14, 25:16, 32:30). Katowiczanom złote medale wręczyli prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke i szef katowickiego klubu Wojciech Cygan. Kolejnym celem GKS Katowice jest gra w PlusLidze. Decyzja ma zapaść za kilka dni.

Dopiero piąty mecz rozstrzygnął mistrzostwa I ligi siatkarzy. Młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały okazała się wymagającym rywalem. - Grają tam mistrzowie świata kadetów, pierwsza szóstka podpisała kontrakty z klubami PlusLigi - mówił przed meczem szkoleniowiec GKS.

Pierwszego seta wygrali goście, ale nie poszli za ciosem i wysoko przegrali dwa następne. Katowiczanom jednak nie przyszło łatwo zwycięstwo. W najciekawszym, czwartym secie, wygrali dopiero na przewagi. Przy stanie 28:27 atak siatkarza SMS wylądował na aucie i na trybunach zapanowała euforia. Na parkiet polał się szampan, ale radość była przed wczesna. Sędziowie dopatrzyli się dotknięcia siatki przez jednego z zawodników GKS i gra musiała się toczyć dalej. Po dłuższej przerwie, potrzebnej na wytarcie parkietu, wznowiono grę. Więcej zimnej krwi, a przede wszystkim doświadczenia wykazali się katowiczanie i wygrali seta 32:30.

Beniaminek z Katowic został mistrzem I ligi, ale wciąż nie jest pewny gry w PlusLidze.- Zrobiliśmy wszystko, żeby wygrać rozgrywki na zapleczu ekstraklasy, ale teraz musimy cierpliwe czekać na decyzję czy zagramy w ekstraklasie - przyznał szkoleniowiec GKS Katowice.

GKS Katowice - SMS PZPS Spała 3:1 (24:26, 25:14, 25:16, 32:30). Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3:2.

GKS Katowice: Butryn, Błoński, Kalembka, Pietraszko, Fijałek, Sobański, Mariański (libero) oraz Januszewski (libero), Król, Przystał.