Siatkarze podziękowali władzom Sosnowca. Mistrzynie będzie...

  Siatkarze podziękowali władzom Sosnowca. Mistrzynie będzie mieć Szczyrk

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję o przeniesieniu siatkarskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca do Szczyrku.
  Sosnowiecką dzielnicę Milowice śmiało można by nazwać zagłębiowską stolicą siatkówki. Przez wiele lat w milowickiej hali sportowej rozgrywały swoje mistrzowskie spotkania zespoły - kobiecy i męski - Płomienia Milowice.

  Po likwidacji klubu i zamknięciu utrzymującej zarówno Płomień, jak i halę kopalni Czerwona Gwardia obiekt ostatecznie przejęło miasto, ale w dalszym ciągu kojarzył się on z piłką siatkową.
  Utworzono tu bowiem Szkołę Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Bieżący rok szkolny, jak się okazuje, jest jednak ostatnim jej działalności w Zagłębiu. Władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęły decyzję o przeniesieniu szkoły.

  Działacze siatkarskiego związku zdecydowali, że od nowego roku szkolnego 2014/2015 Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące SMS PZPS w Sosnowcu będzie się mieścić na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku.

  Jak mówi prezes PZPS Mirosław Przedpełski, w związku z tym, że w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich od dłuższego czasu trenują i przygotowują się do najważniejszych imprez żeńskie drużyny narodowe w różnych kategoriach wiekowych - z seniorską reprezentacją na czele - związek podjął decyzję o przeniesieniu SMS-u do Szczyrku.

  - Jednocześnie dziękujemy władzom Sosnowca za niemal 20-letnią współpracę, która zawsze układała się wzorowo. Bez tego wsparcia i zainteresowania ze strony Sosnowca placówka nie funkcjonowałaby tak sprawnie, jak miało to miejsce - mówi Przedpełski.

  Sosnowiec z żalem żegna siatkarki SMS-u, ale z drugiej strony zwiększy ofertę dla miejscowych klubów.

  - Hala przy ul. Żeromskiego jest obłożona ponad stan, a jak wiadomo obiekt w Milowicach był w pierwszej kolejności zarezerwowany dla uczennic SMS. Miasto nie zamierza rezygnować z dalszej modernizacji hali przy ul. Baczyńskiego, która doczekała się już nowej elewacji, a w niedalekiej przyszłości mamy nadzieję, że zostanie podwyższona. Walczymy o dofinansowanie, m.in. w Ministerstwie Sportu lobbują za nami byli znakomici siatkarze Płomienia - przekazała odpowiedzialna za sprawy sportu wiceprezydent Agnieszka Czechowska-Kopeć.

  Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu-Milowicach rozpoczęła swoje funkcjonowanie w 1995 r. Wśród jej uczennic były m.in. Izabela Bełcik, Aleksandra Przybysz, Milena Sadurek czy nieżyjąca już Agata Mróz-Olszewska. Dziewczęta zdobyły liczne medale na arenie międzynarodowej.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ KSIĄŻKĘ
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo