Siatkówka. Beniaminek z Zawiercia nie dał rady Resovii [RELACJA]

Zespół z Zawiercia poprowadził drugi trener Dominik Kwapisiewicz
Zespół z Zawiercia poprowadził drugi trener Dominik Kwapisiewicz oliwer kubus
Kibice z Zawiercia musieli przełknąć gorycz porażki. Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie przegrali w 20. kolejce PlusLigi u siebie z Asseco Resovią 0:3. To trzecia porażka beniaminka z rzędu.

W meczu z Resovią zespół z Zawiercia poprowadził drugi trener Dominik Kwapisiewicz. Pierwszego szkoleniowca Emanuele Zaniniego zmogła choroba.

Gospodarze liczyli na niespodziankę i przełamanie złej passy. Chcieli się też pokazać z dobrej strony nowemu trenerowi reprezentacji Vitalovi Heynenowi, który oglądał to spotkanie w zawierciańskiej hali.

Od pierwszych piłek widać było, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Goście z Rzeszowa szybko złamali opór i prowadzili swoja grę. Dobra postawa Grzegorza Boćka nie wystarczyła by myśleć o sprawieniu niespodzianki.

Dwa pierwsze sety były pod kontrolą zawodników Andrzeja Kowala, większy opór napotkali dopiero w trzecim secie. Resovia miała więcej atutów, bardziej wyrównany skład i odniosła zwycięstwo w trzech setach. A siatkarze Aluronu Virtu będą musieli szukać kolejnej szansy na przełamanie złej passy w meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn w następnej kolejce. Nie będzie to też takie proste, bo zagrają na wyjeździe.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)

Warta: Pająk, De Leon, Smith, Bociek, Żuk, Swodczyk, Koga (libero) oraz Kaczorowski, Marcyniak, Długosz, Popik, Patak.

Wszystko o IO Pjongczang 2018 - polub nas i bądź na bieżąco!