Siatkówka: Efektowny rewanż GKS-u Katowice [ZDJĘCIA]

PD
Siatkarze GKS-u Katowice zdominowali w sobotę Cerrad Czarnych Radom
Siatkarze GKS-u Katowice zdominowali w sobotę Cerrad Czarnych Radom Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W sobotnim meczu siatkarskiej Plusligi GKS Katowice w trzech setach rozprawił się z Cerrad Czarnymi Radom. Tym samym podopieczni Piotra Gruszki zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie sezonu.

W pierwszej rundzie sezonu katowiczanie przegrali do zera w Radomiu, więc do sobotniego starcia w Szopienicach podeszli bardzo ambicjonalnie. W pierwszych dwóch setach niemal wgnietli rywali w boisko. Wygrali do 15 i do 17, a prym w szeregach GKS-u wiódł najskuteczniejszy Bartosz Krzysiek. Wyrównany był jedynie trzeci set, w którym obie drużyny stoczyły emocjonującą walkę na przewagi. Ostatecznie GKS nie dał jednak wyrwać sobie seta i zwyciężył 31:29.

Katowiczanie zajmują szóste miejsce w tabeli PlusLigi. Kolejny mecz siatkarze ze stolicy Górnego Śląska rozegrają już w środę, 20 lutego. O godz. 18:30 w hali w Szopienicach podejmą Chemika Bydgoszcz.

GKS Katowice - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:15, 25:17, 31:29)

MVP meczu: Bartosz Krzysiek