Siatkówka kobiet: Baby z Bielska-Białej obudziły się i wygrały

Jacek SrokaZaktualizowano
Siatkarki BKS odniosły drugie zwycięstwo w tym roku. Bielszczanki po zaciętej walce pokonały we Wrocławiu Impel. Radość z wygranej zmąciła jednak kontuzja Elisy Cella.

Na początku trzeciego seta Włoszce odnowił się uraz łydki, który wyłączył ją z gry w połowie grudnia, i nie wiadomo ile tym razem będzie musiała pauzować przyjmujcąca BKS.

Podopieczne trenera Wiesława Popika jakoś dziwnie ociężale rozpoczynały pierwsze sety. - Baby, obudźcie się - apelował do swoich zawodniczek szkoleniowiec bielszczanek.

Faworyzowana drużyna gości dała jednak wrocławiankom wygrać dwie partie i dopiero gdy zajrzało jej w oczy widmo porażki, wzięła się do roboty.

Tradycyjnie już grę Aluprofu "ciągnęły" Milada Bergrova, Helena Horka i Ewelina Sieczka. Czeska środkowa została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania, czeska atakująca zdobyła najwięcej punktów, a polska przyjmująca zakończyła mecz, gdy jej trzeci atak w końcówce tie-breaka okazał się skuteczny.

Wrocławianki mimo porażki nie narzekały, bo zdobyty wczoraj punkt zapewnił im zakwalifikowanie się do play off.

Impel Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (20:25, 26:24, 25:21, 17:25, 12:15)

Impel Konieczna, Wilson, Pyziołek, Djurisic, Polak, Ognjenovic, Medyńska (libero) oraz Rosner

BKS Bergrova, Wołosz, Pelc, Sieczka, Cella, Czypiruk-Solarewicz, Sawicka (libero) oraz M. Wojtowicz, Łyszkiewicz, Szymańska, Horka, G. Wojtowicz