Siatkówka kobiet. BKS Bielsko wygrał w Radomiu. Dobry początek sezonu

Tadeusz Klocek
W ostatnim meczu, zamykającym 1. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet, Radomka Radom przegrała z BKS Stalą Bielsko-Biała 1:3. W 2. kolejce bielszczanki zagrają także na wyjeździe z PTPS Piła. Pierwszy mecz u siebie BKS zagra dopiero 25 października, a ich rywalem będzie zespół Legionovii.

W obu zespołach doszło do sporych zmian kadrowych, w zespole z Radomia jest aż 9 nowych zawodniczek, w tym dobrze znana z występów pod Klimczokiem Emilia Mucha. Z kolei do BKS, w którym jest siedem nowych siatkarek, trafiła z Radomki Kinga Drabek.
- Nie mówię „do widzenia”, ale „do zobaczenia”, spotkamy się, ale już po drugiej stronie siatki – mówiła Drabek żegnając się z Radomiem.

Pierwszy punkt w meczu zdobyły siatkarki Radomki, ale potem sprawy w swoje ręce wzięły bielszczanki i wypracowały sobie bezpieczną przewagę. W połowie seta podopieczne Jacka Skroka doprowadziły do remisu, ale ostatnie słowo w tej partii należało do BKS-u.

Problemy w przyjęciu i ataku na początku drugiego seta sprawiły, że BKS musiał gonić wynik i był bliski osiągnięcia celu. Nie pozwoliły jednak na to proste błędy.

Trzeci set należał do BKS, w końcówce prowadził 23:18 i 24:20. Na zagrywkę weszła wte-dy Mia Jerkov i zrobiło się 23:24. Ostatni punkt jednak zdobyły podopieczne Bartłomieja Piekarczyka.

Zacięty i wyrównany był czwarty set, choć przez większą część na prowadzeniu była Radomka. Przy stanie 22:22 gospodynie popełniły błąd i w lepszej sytuacji znalazły się siatkarki BKS-u. Dwa błędy Muchy pozwoliły drużynie z Bielska-Białej cieszyć się ze zwycięstwa.

Ligi Siatkówki Kobiet
E.Leclerc Radomka Radom - BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 22:25)
BKS Różański, Kossanyiova, Moskwa, Świrad, DeHoog, Smidova, Drabek (libero) oraz Krajewska, Kowalczyk, Janicka