Siatkówka: NA ŻYWO Polska – Niemcy 2:3 mecz o finał w Berlinie RELACJA LIVE, TRANSMISJA

Andrzej Czekaj, TOK
Kto wygra mecz Polska - Niemcy
Kto wygra mecz Polska - Niemcy sylwia dabrowa / polska press
Polska - Niemcy SIATKÓWKA NA ŻYWO W ostatnim meczu grupowym podczas turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro polscy siatkarze grali dziś z Niemcami. Oba zespoły miały zapewniony awans do półfinału. Relację LIVE prowadził dziennikzachodni.pl. Polska przegrała 2:3 (25:21, 17:25, 22:25, 25:20, 10:15).

Polska przegrała z Niemcami 2:3 w ostatnim meczu grupowym. Polacy zajęli drugie miejsce i zagrają w półfinale z Francją - mecz w sobotę o godz. 19.30 (transmisja w TVP 2). Wcześniej Niemcy zagrają z Rosją (godz. 16.30, TVP Sport).

ZAPIS RELACJI LIVE

10:15 - koniec.

10:14 - obroniony. Czas dla Niemców.

9:14 - meczbol...

8:12 - wraca nadzieja.

6:12 - to już koniec?

6:11 - punkt z zagrywki. Drugi czas dla Antigi.

6:10 - szalone wymiany i punkt dla Niemiec. Czas dla Polski.

5:8 - zmiana - Mika za Buszka.

4:7 - Buszek w aut...

4:5 - ale walka!

2:4 - Niemcy prowadzą.

1:1 - to pierwszy tie-break w turnieju w Berlinie.

Po czterech setach meczu w Berlinie jest 2:2. Zaraz tie-break. Kto wygra, ten ma w półfinale Rosję. Przegrany - Francję.

25:20 - jest set! Mamy remis.

24:18 - setbol.

20:14 - jest blok!

18:13 - Żaliński w akcji.

16:10 - przerwa techniczna.

14:8 - idzie to ku tie-brekowi? Rewelacją ostatnich dwóch setów jest debiutant Wojciech Żaliński.

11:5 - a Kurek na ławce :)

8:4 - Polacy dobrze zaczęli. Pamiętajmy - to mecz o I miejsce w grupie, czyli o to żeby w półfinale nie zagrać z Francją tylko z Rosją.

11:11 - jest remis!

10:11 - Kłos pociągnął zagrywką. Czas dla Niemiec.

7:11 - znów 4 punkty w plecy.

6:8 - przerwa techniczna.

4:5 - już tylko punkt. Dobre zagrywki Buszka.

13:20 - czas trener Antiga.

13:19 - znów blok. Wchodzi Drzyzga na rozegranie.

22:17 - Ekstra serwis Miki.

21:17 - Kiwka Kubiaka. Czas dla gospodarzy.

19:17 - Niemcy nie odpuszczają.

19:15 - Już 4 punkty. Czas dla Niemców.

16:13 - Chwila oddechu, bo przerwa techniczna.

1:0 - Pierwszy punkt dla Polski.

19.59 - hala w Berlinie wreszcie pełna - 8,5 tys. widzów. Prezentacja drużyn w stylu NBA. Wygaszone światła i punktowe refletory na zawodników.

19.54 - teraz hymny.

godz. 19.43 - Francja wygrała z Bułgarią 3:0 i zajęła pierwsze miejsce w grupie B. Drugie zajęła Rosja. Jeśli Polska wygra z Niemcami, to ich półfinałowym rywalem w sobotę będą Rosjanie.

Polska - Niemcy NA ŻYWO + TRANSMISJA

W piątek w Max – Schmelling Halle w Berlinie dojdzie do pojedynku dwóch niepokonanych zespołów w grupie A turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Spotkanie Polska - Niemcy będzie miało podwójną stawkę. Gra toczyć będzie się nie tylko o pierwsze miejsce w grupie, ale także o uniknięcie w półfinale świetnie dysponowanej na tym turnieju Francji.

Kto wygra mecz Polska - Niemcy?

Polacy zmagania w berlińskiej imprezie rozpoczęli od pokonania Serbii mając problemy z tą drużyną tylko w secie otwierającym spotkanie. Ostatecznie dobra dyspozycja w pozostałych trzech partiach przełożyła się na zwycięstwo 3:1. W czwartek biało – czerwoni już bez straty seta pokonali Belgię, choć najwięcej emocji wzbudził drugi set wygrany przez Polaków na przewagi 30:28. Zwycięstwo nad drużyną z Beneluksu jest istotne, ale to już historia teraz najważniejszy dla naszych siatkarzy jest piątkowy mecz z Niemcami.

_- W ostatnim spotkaniu zagramy z gospodarzami i zobaczymy, czy wykorzystają atut własnej hali. My mamy w Berlinie rzeszę własnych kibiców, którzy także będą nas wspierać. Spodziewam się zaciętej walki, bowiem obydwie ekipy chcą zakończyć na pierwszym miejscu w grupie, żeby uniknąć Francji. Dla mnie mecz z reprezentacją Niemiec będzie wyjątkowy. Zagram przeciwko mojemu koledze z Cuprum Lubin - Marcusowi Bohme. Jeśli zdarzy się tak, że otrzymam szansę od trenera, chciałbym zagrać dobrze i spróbować go zablokować _– powiedział środkowy reprezentacji Polski, Marcin Możdżonek.

Mecz z gospodarzami będzie dla Polaków trudny, bowiem prezentują oni się na tym turnieju znakomicie. W dwóch poprzednich spotkaniach ekipa trenera Vitala Heynena nie straciła seta. Motywacja w obozie gospodarzy przed piątkowym pojedynkiem z Polską jest więc duża.

- Moi zawodnicy przyszli do mnie i powiedzieli, że chcą na ten mecz wyjść najmocniejszym składem i pokonać Polskę. Ja na to: wow, panowie, doskonale, ale my gramy półfinał tych kwalifikacji 20 godzin później. I teraz czeka mnie trudne zadanie poszukania jakiegoś kompromisu pomiędzy tym, czego chcą moi gracze, a czego chcę ja. I będę nad tym myślał długo, pewnie do ostatniej chwili. Ale cieszę się , że moi siatkarze są tak zaangażowani w ten turniej – stwierdził szkoleniowiec gospodarzy.

Polscy siatkarze faworytami meczu Polska - Niemcy

Zdecydowana większość meczów Polski z Niemcami została rozegrana w XXI wieku. W ostatniej dekadzie minionego stulecia oba zespoły grały ze sobą zaledwie dwa razy, podczas mistrzostw Europy. Każdy z tych pojedynków kończył się tie-breakiem. Raz górą byli nasi rodacy, raz przeciwnicy.

Spośród piętnastu pozostałych konfrontacji, Biało-Czerwoni wygrali jedenaście. Odniesienie triumfu zazwyczaj kosztowało ich jednak sporo wysiłku. Tylko dwukrotnie udało im się bowiem rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść w trzech setach. Siedem potyczek wygrali 3:1, a wiele setów kończyło się różnicą dwóch punktów, nierzadko po walce na przewagi.

Piątkowe spotkanie będzie 18. w historii pomiędzy tymi zespołami. Dotychczas częściej zwyciężali Polacy – 12 razy, 5 – krotnie górą byli rywale. Po raz ostatni drużyny grały ze sobą na MŚ w Polsce, Polacy wygrali wówczas po zaciętym meczu 3:1.