Siatkówka: Polacy jadą na igrzyska do Tokio! Podopieczni Vitala Heynena zapewnili sobie awans na turnieju w trójmiejskiej Ergo Arenie

Radosław Patroniak
Tak cieszyli się polscy siatkarze z awansu do przyszłorocznych igrzysk w Tokio
Tak cieszyli się polscy siatkarze z awansu do przyszłorocznych igrzysk w Tokio Karolina Misztal
Polscy siatkarze w niedzielę zapewnili sobie awans do przyszłorocznych igrzysk w Tokio. Mistrzowie świata do pełni szczęścia potrzebowali w Ergo Arenie w Gdańsku zwycięstwa w jednym secie ostatniego turniejowego pojedynku ze Słowenią. Po przegranej pierwszej partii biało-czerwoni w końcówce drugiej okazali się minimalnie lepsi, wygrywając 25:23. 12 ty. osób na trybunach skandowało "Polska, Polska, dziękujemy, dziękujemy".

Po sobotnim, gładkim zwycięstwie nad Francją 3:0 w niedzielę ekipa Vitala Heynena w pierwszym secie dała się zaskoczyć Słoweńcom i grała tak źle, że niektórzy zaczęli już liczyć małe punkty (potrzebowaliśmy ich 59), które musielibyśmy zdobyć w przypadku porażki 0:3.

Na szczęście zaawansowana matematyka straciła na znaczeniu po drugim secie, choć wygrana nie przyszła nam łatwo. Przy stanie 20:20 dwa razy huknął jak z armaty na zagrywce Wilfredo Leon. Potem poprawił efektownym atakiem Michał Kubia, a wszystko stało się jasne po autowej zagrywce Słoweńców.

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje: