Siatkówka: Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza na zakończenie rundy wreszcie wygrał

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z Legionovią Legionowo
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z Legionovią Legionowo Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
Siatkarki Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza z Dąbrowy Górniczej pierwszą rundę zakończyły zwycięstwem. Nie przyszło ono jednak łatwo, bo rywalki miały o co walczyć. Zajmują obecnie ósme miejsce w tabeli, wyprzedzając małymi punktami KSZO Ostrowiec, które dzisiaj zagra z Impelem Wrocław.

Dąbrowianki przystąpiły do spotkania z Legionovią po serii ligowych porażek. Przegrały także w kompromitującym stylu z Atomem Sopot w Pucharze Polski. Początkowo gra była wyrównana, ale pod koniec seta lekka przewagę uzyskał zespół z Mazowsza. Legionovia prowadziła 24:20 i wydawało się, że ta część padnie jej łupem. Podopieczne Juana Manu-ela Serramalery zdołały jednak wyrównać i po dramatycznej końcówce rozstrzygnąć seta na swoją korzyść!

Nie mniej zacięte i wyrównane były także dwa następne sety. W trzeciej partii Tauron nie wykorzystał kilku piłek meczowych i został za to skarcony przegrywając 31:33!

Potem jednak znów nastąpiły dziwne wydarzenia. Zespół z Legionowa prowadził w czwartym secie już 20:13. Dą-browianki po raz kolejny ruszyły w skuteczną pogoń i wywalczyły trzy punkty! W pierwszej rundzie play off ich rywalkami będzie Muszynianka lub Impel Wrocław, które swoje mecze rozegrają dopiero dzisiaj.

Na zakończenie pierwszej części sezonu nie popisały się za to bielszczanki, przegrywając u siebie z Budowlanymi Łódź 1:3. Najlepszą zawodniczką tego spotkania została była zawodniczka BKS Bielsko-Biała, 46-letnia Magdalena Śliwa.
Ten mecz nie miał jednak żadnego znaczenia dla układy sił w tabeli. Budowlani po zwycięstwie niczego nie zyskali, nie uległa też zmianie pozycja zespołu z Bielska-Białej.

Może dlatego spotkanie nie było wielkim widowiskiem. Trener Leszek Rus chcąc odmienić losy starcia dokonywał roszad w składzie, lecz nie przyniosło to spodziewanego efektu. Łodzianki wygrały, rewanżując się tym samym BKS-owi za porażkę we własnej hali.

Orlen Liga
Tauron Banimex MKS Dabrowa Górnicza - Legionovia Legionowo 3:1 (28:26, 29:27, 31:33, 25:23)
Tauron Cemberci, Konieczna, Sobolska, Dziękiewicz, Urban, Kaliszuk, Starsz (libero) oraz Piekarczyk, Mancuso, Staniucha-Szczurek