Siatkówka: ZAKSA i Jastrzębski Węgiel w finale Pucharu Polski

PD
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako pierwsza wywalczyła awans do niedzielnego finału Pucharu Polski we Wrocławiu brak
W sobotnich półfinałach Pucharu Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:1, a Jastrzębski Węgiel bez straty seta wygrał z ONICO Warszawa. Zwycięzcy zmierzą się o trofeum w niedzielnym finale we wrocławskiej hali Orbita.

W sobotę w trwającym we Wrocławiu turnieju finałowym Pucharu Polski odbyły się dwa mecze półfinałowe. W pierwszym z nich ZAKSA Kędzierzyn-Koźle była zdecydowanie lepsza od Aluron Virtu Warty Zawiercie. Wicemistrzowie Polski dosyć pewnie wygrali dwa pierwsze sety, zaś w trzecim atakowali z niższą skutecznością, co wykorzystał zespół z Zawiercia. W czwartej, i jak się okazało decydującej partii, ZAKSA zdominowała jednak przeciwnika, a MVP meczu został Benjamin Toniutti.

W drugim sobotnim spotkaniu Jastrzębski Węgiel nie miał żadnych problemów z ONICO Warszawa. Podopieczni Stephane'a Antigi przegrali spotkanie do zera, a w ostatnim secie śląska drużyna wręcz zmiotła z boiska rywali ze stolicy, wygrywając do 14.

Finał Pucharu Polski we Wrocławiu odbędzie się w niedzielę o godz. 14:45.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:19, 25:20, 20:25, 25:17)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Rafał Szymura, Mateusz Bieniek, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Łukasz Wiśniewski, Łukasz Kaczmarek – Paweł Zatorski (libero) – Przemysław Stępień, Brandon Koppers, Tomasz Kalembka, Mateusz Sacharewicz, Maciej Walczak.

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Marcin Waliński, Bartosz Gawryszewski, Grzegorz Bociek, Alexandre Ferreira, Krzysztof Rejno, Michał Masny – Taichiro Koga (libero) – Arshdeep Dosanjh, Mateusz Malinowski, Łukasz Swodczyk, Michał Żuk, Marcin Kania, Kamil Semeniuk.

Jastrzębski Węgiel – ONICO Warszawa 3:0 (25:22, 25:23, 25:14)

Jastrzębski Węgiel: Lukas Kampa, Julien Lyneel, Grzegorz Kosok, Dawid Konarski, Christian Fromm, Piotr Hain – Jakub Popiwczak (libero) – Jakub Bucki.

ONICO Warszawa: Graham Vigrass, Bartosz Kurek, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Antoine Brizard, Bartosz Kwolek – Damian Wojtaszek (libero) – Nikołaj Panczew, Mateusz Janikowski, Jan Nowakowski.