Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Siemianowice Śląskie będą sprzedawać węgiel? UM pyta, czy mieszkańcy chcą kupić opał od miasta

OPRAC.:
Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
Na stronie Urzędu Miasta w Siemianowicach pojawiła się informacja, że ratusz prosi o kontakt osoby chcące zakupić tani węgiel dla gospodarstw domowych. Czy miasto zamierza sprzedawać opał? Na razie sprawdza skalę potrzeb.

Czy kupimy węgiel w Siemianowicach?

Informacja, która pojawiła się na stronie prowadzonej przez Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich, mówi o tym, że miasto chce sprawdzić zainteresowanie związane z zakupem taniego węgla. Tani, czyli - w myśl ratusza - po cenie poniżej dwóch tysięcy złotych za tonę (bez kosztów transportu). Miasto kieruje swoje zapytanie do osób, które otrzymały dodatek węglowy.

— Zgłoszenia można dokonać za pomocą ankiety online lub dzwoniąc na CAŁODOBOWY numer telefonu Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (MCZK): 32 220 01 80 – informuje Urząd Miasta.

W zgłoszeniu trzeba podać:

  • adres gospodarstwa domowego,
  • numer telefonu kontaktowego,
  • ilość węgla, którą chcemy kupić (maksymalnie 3 tony),
  • rodzaj paliwa, które chcemy kupić (orzech, groszek, miał).

„Miasto wyłącznie sonduje zapotrzebowanie”

Zgłoszeń można dokonywać do czwartku, 27 października, do godziny 15.30. Lista osób ma pomóc sprawdzić zainteresowanie taką formą pomocy. Jeśli ustawa o sprzedawaniu węgla przez samorządy będzie przegłosowana przez sejm, będzie i tak konieczne złożenie odrębnych wniosków (będą mogli je złożyć także ci, którzy teraz nie poinformują urzędu o swoich zamiarach).

— Obecnie miasto wyłącznie sonduje zapotrzebowanie wśród mieszkańców na zakup węgla. Nie przystąpiliśmy do żadnego programu bądź inicjatywy grupowego zakupu. Aktualne rozeznanie jest realizowane w oparciu o prośbę wojewody ślaskiego – przekazał Dziennikowi Zachodniemu rzecznik prasowy UM w Siemianowicach Śląskich, Piotr Kochanek.

Jak informuje Urząd Miasta, z akcji wyłączone są osoby, które już zakupiły opał po cenie niższej niż dwa tysiące złotych za tonę. Jeśli w przyszłości dojdzie do sprzedaży opału (i będzie to jedno z ograniczeń) pytaniem jest, w jaki sposób to zweryfikować. O ile technicznie (ale czy prawnie?) możliwe jest pozyskanie takich danych od np. PGG i innych podobnych spółek, to czy możliwe jest to w wypadku reszty podmiotów?

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera