Siemianowicki fotograf otrzymał międzynarodowe wyróżnienie...

  Siemianowicki fotograf otrzymał międzynarodowe wyróżnienie [ZDJĘCIA]

  JM, MAT. PRAS.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Siemianowicki fotograf otrzymał międzynarodowe wyróżnienie [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii
  Siemianowicki fotoreporter, Marcin Lachowicz, otrzymał wyróżnienie w kategorii "Fotografia Środkowoeuropejska" skierowanej do uczestników z Czech, Węgier, Polski i Austrii w najważniejszym słowackim konkursie dla zawodowych fotografów - Slovak Press Photo.
  29-letni Marcin Lachowicz fotografuje od 11 lat; zawodowo zajmuje się fotografią dokumentalną. Obecnie jest również studentem prestiżowego Instytutu Fotografii Kreatywnej przy Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie. Jako fotograf niezależny publikował w lokalnych gazetach na terenie Górnego Śląska, w ogólnokrajowych magazynach specjalistycznych oraz w portalach międzynarodowych i publikacjach książkowych. Ma na swoim koncie wystawy w Polsce, Czechach oraz w Norwegii.
  Był uczestnikiem krajowych i międzynarodowych projektów finansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Norweski Mechanizm Finansowy oraz niemiecką Federalną Agencję Edukacji Obywatelskiej.

  Nagrodzony fotoreportaż autorstwa siemianowiczanina stanowi portret Jacka Zieliniewicza, który latem 1943 roku został aresztowany i wysłany do Auschwitz-Birkenau. Po 40 latach milczenia na temat ciężkich doświadczeń zaangażował się w działalność edukacyjną na temat obozów koncentracyjnych. Cykl zdobył również nominację podczas tegorocznej edycji Grand Press Photo, największego polskiego konkursu dla fotoreporterów.

  Slovak Press Photo organizowany jest od 2011 roku dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Celem konkursu jest prezentacja najważniejszych wydarzeń i historii ostatnich lat oraz wsparcie fotografii prasowej jako medium.

  Uroczyste wręczenie nagród Slovak Press Photo, które uświetnił urzędujący prezydent Słowacji Andrej Kiska, zakończył wernisaż wystawy pokonkursowej. Wystawę zwycięskich fotografii można odwiedzić bezpłatnie do końca listopada 2014 roku w Muzeum Miasta Bratysławy. Wystawa będzie dostępna również w innych europejskich stolicach oraz za oceanem.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Nowy Supersam w Katowicach będzie nową galerią handlową ZDJĘCIA
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
  *Praca w Oplu w Gliwicach: Kogo poszukują, jakie zarobki SPRAWDŹ
  *Śląsk, którego nie było. Niesamowite wizjonerskie projekty śląskich miast

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo