Siewierz. Powstają nowe mieszkania. Gmina remontuje także budynek w Wojkowicach Kościelnych

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Przy ul. Bema powstają nowe mieszkania, trwa także przebudowa budynku przy ul. Dąbrowskiej w Wojkowicach Kościelnych Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UMiG Siewierz
W Siewierzu powstają nowe mieszkania dla mieszkańców gminy. Remontowany jest także budynek w Wojkowicach Kościelnych.

W lutym odebrany został pierwszy zakres robót związanych z budową budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Bema w Siewierzu. Wykonawca – „AMB Budownictwo mgr inż. Krzysztof Prokop” z Krasocina zakończył większość prac związanych z przygotowaniem terenu, w tym prace rozbiórkowe i wycinkę drzew oraz wykonał fundamenty budynku, posadzkę na gruncie i instalacje podposadzkowe.

Zaakceptowano do zastosowania materiały dla budowy ścian, kominów wentylacyjnych i stropów, które wykonawca będzie realizował wraz z poprawą pogody. Zadanie obejmuje budowę kompletnego budynku mieszkalnego z 16 mieszkaniami socjalnymi wraz z niezbędnymi sieciami, przyłączami i instalacjami, ogrodzeniem, oświetleniem terenu, zagospodarowaniem zieleni oraz zjazdem z ulicy Bema. Wartość umowy z wykonawcą to ponad 3,1 miliona złotych. Inwestycja powinna się zakończyć do 30 września 2021 roku.

Jednocześnie trwa przebudowa budynku komunalnego przy ul. Dąbrowskiej w Wojkowicach Kościelnych.

Obecnie wykonawca, firma „ARBUD” realizuje prace związane z remontem dachu oraz naprawą elewacji budynku. Na pierwszym piętrze budynku została wymieniona instalacja elektryczna, jak również trwają prace związane z wykonaniem nowej instalacji c.o. oraz robót związanych z instalacją wodno-kanalizacyjnych, w części lokali użytkowych trwają prace wykończeniowe. W pomieszczeniach zlokalizowanych w piwnicach obiektu trwa pogłębiębianie pomieszczeń w celu uzyskania wymaganych wysokości, dodatkowo rozpoczęto prace związane z zapewnieniem bezpośredniego dostępu do dwóch lokali znajdujących się w piwnicach obiektu, poprzez wykonanie dwóch klatek schodowych zewnętrznych, schody będą wykonane w technologii z kostki betonowej z wykończeniem z obrzeży.

Nie przeocz

Po zakończeniu prac wykończeniowych na pierwszym piętrze budynku wykonawca przystąpi do realizacji zadania w części dotyczącej parteru, by zachować prawidłowe funkcjonowanie budynku, w tym przemieszczanie się osób wynajmujących lokale, pracowników oraz klientów.

Inwestycja w całości obejmuje wykonanie robót budowlanych i wykończeniowych wewnętrznych, jak również wykonanie robót wodno-kanalizacyjnych, c.o. i gazowych wraz z kotłownią gazową. Ponadto wykonana zostanie instalacja elektryczna oraz roboty zewnętrzne przy budynku. W ramach zadania planuje się również przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń zlokalizowanych w piwnicach obiektu.

Zobacz koniecznie

Przewiduje się zmianę sposobu użytkowania z pomieszczeń gospodarczych i technicznych na lokale użytkowe oraz wydzielenie nowej kotłowni za pomocą ścian oddzielenia pożarowego. Na parterze zakłada się dotychczasowe użytkowanie funkcji, podobnie jak na pierwszym piętrze. Dostęp dla gości do lokali zlokalizowanych na parterze i pierwszym piętrze od głównej ulicy, od strony północnej, natomiast do projektowanych lokali użytkowych usługowych (zarówno projektowanych jak i jednego istniejącego), przeznaczonych pod niewielką usługę, przewiduje się pomieszczenia od strony wschodniej i zachodniej. W piwnicach oprócz tych lokali planowana jest budowa węzła sanitarnego obsługującego lokale użytkowe.

Realizacja inwestycji powinna zakończyć się do dnia 15 października 2021 roku. Całkowity koszt robót budowlanych to 972 tys. 445,49 zł brutto, gdzie w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Solidarności w roku 2021 gminie przyznano kwotę 200 tys. zł na realizację tego projektu.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Ceny mieszkań w końcu w dół

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie