MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siewierz: w środę 6 maja otwarty został kompleks boisk przy zamku. Są nowe zasady korzystania z tej atrakcji

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
W Siewierzu od 6 maja można korzystać z Orlika, natomiast place zabaw, siłownia i inne atrakcje wokół kompleksu boisk są nadal nieczynne.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W Siewierzu od 6 maja można korzystać z Orlika, natomiast place zabaw, siłownia i inne atrakcje wokół kompleksu boisk są nadal nieczynne.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UMiG Siewierz
Od 6 maja br. otwarte zostaną boiska sportowe na kompleksie „Orlik” zlokalizowanym przy zamku w Siewierzu. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wprowadzonych zostało wiele zasad i ograniczeń regulujących korzystanie z tego typu ogólnodostępnych obiektów.

Przede wszystkim została ograniczona ilość osób korzystających jednorazowo z obiektu sportowego. W przypadku „Orlika”, na boisku piłkarskim może przebywać maksymalnie 6 osób oraz ewentualnie jeden trener.

W tym samym czasie, kolejne 6 osób uprawiających sport może trenować, na przykład koszykówkę lub siatkówkę, na oddzielonym od boiska piłkarskiego boisku wielofunkcyjnym. Natomiast na jednym korcie tenisowym mogą znajdować się jednocześnie maksymalnie dwie grające osoby oraz ewentualnie jeden trener.

Podczas korzystania ze wszystkich boisk sportowych zaleca się posiadanie własnego sprzętu sportowego i treningowego. Boiska sportowe przy zamku siewierskim dostępne będą od poniedziałku do piątku w godzinach 16 – 20, natomiast w weekendy od 10 do 16.Osoby, które będą chciały skorzystać z boisk sportowych, proszone są o uprzednią rezerwację terminu u animatora obiektu pod numerem telefonu: 602681 974 lub 508 328 194 (w weekend).

Wszystkie osoby korzystające z infrastruktury sportowej zobowiązane są do bezwzględnego przestrzegania następujących zasad bezpieczeństwa: zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zasłaniania twarzy przed wejściem na boisko sportowe oraz po jego opuszczeniu, natomiast podczas treningu nie ma obowiązku zakrywania twarzy,ograniczona liczba osób,weryfikacja uczestników (zgłoszenie do animatora osób wchodzących na obiekt), brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt, korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja innych sprzętów po każdym użyciu, 15-minutowe odstępy pomiędzy wchodzącymi i wychodzącymi grupami korzystającymi z obiektu (lub inny sposób ograniczenia kontaktu pomiędzy grupami).

Jednocześnie urzędnicy informują, że siłownia terenowa, plac zabaw, skatepark oraz pozostałe obiekty rekreacyjne w Gminie Siewierz, zgodnie z rozporządzeniem z 19 kwietnia 2020 r., wciąż pozostają wyłączone z użytku, a korzystanie z nich jest zabronione do odwołania.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera