Silesia Marathon 2020 ZDJĘCIA, WYNIKI. 1200 biegaczy nie przestraszyło się deszczu i morderczego dystansu

Najlepsi biegacze Silesia Marathonu na mecie na Stadionie ŚląskimZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. marzena bugała-azarko
1218 biegaczy wystartowało w Silesia Marathon 2020 - największej biegowej imprezie w naszym regionie. Najszybciej 42-km trasę pokonał Andrzej Rogiewicz z Grudziądza wyprzedzając Mateusza Mrówkę z Radlina i Rafała Czarneckiego z Bliżyna. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Golba z Katowice przed Lidią Czarnecką z Bliżyna oraz Małgorzatą Rencz z Orzesza. Zobaczcie zdjęcia z mety Silesia Marathonu na Stadionie Śląskim.

Silesia Marathon 2020 1200 biegaczy nie przestraszyło się deszczu i morderczego dystansu

Silesia Marathon odbywał się już po raz dwunasty, ale tegoroczny bieg był szczególny, bo rozgrywany z ramach pandemii koronawirusa. 42-km trasa pokonywana przez biegaczy była taka sama jak w poprzednich latach - start i meta usytuowana była na Stadionie Śląskim zwanym od niedawna Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym.

Biegacze biegli przez cztery śląskie miasta - Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Ze względu na pandemię zawodnicy startowali nie razem, ale w 250 osobowych grupach, których skład był uzależniony od deklarowanych czasów przebiegnięcia tej trasy - wszystko po to, by jak najbardziej ograniczyć kontakty pomiędzy startującymi osobami.

Biegacze na trasę Silesia Marathonu wyruszyli spod Stadionu Śląskiego  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Silesia Marathon 2020. ZDJĘCIA ZE STARTU. Biegacze wyruszyli...

Część osób biegła w maseczkach. W punktach żywieniowych biegacze sami brali ze stolików butelki z napojami i zapakowane słodkie przekąski, a na mecie medale za pokonanie tego morderczego dystansu wręczano im do ręki, a nie wieszano jak wcześniej na szyjach.

Do udziału w Silesia Marathonie zapisało się 2246 osób, ale na starcie stanęło 1218 biegaczy, którzy nie przestraszyli się koronawirusa, padającego deszczu i morderczego dystansu. Najszybciej 42-km trasę pokonał Andrzej Rogiewicz z Grudziądza wyprzedzając Mateusza Mrówkę z Radlina i Rafała Czarneckiego z Bliżyna. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Golba z Katowice przed Lidią Czarnecką z Bliżyna oraz Małgorzatą Rencz z Orzesza.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z METY SILESIA MARATHONU NA STADIONIE ŚLĄSKIM

Pół godziny przed maratończykami na trasę wyruszyli ultramaratończycy, którzy dodatkowe pętle pokonywali alejkami Parku Śląskiego. Uczestnicy Ultra Silesia Marathon mieli do pokonania 50 km i na starcie tego katorżniczego biegu stanęło 194 zawodników. Po ponad 3.5 godzinach rywalizacji jako pierwszy linię mety minął Tomasz Jędrzejko z Janowic wyprzedzając Karola Ryszkę z Katowic i Artura Bujnowskiego z Knurowa. Wśród pań wygrała Daria Niewiadomska z Radzionkowa przed Natalią Tejchmą z Warszawy oraz Alicją Śliż z Chorzowa.

W Silesia Półmaratonie wystartowało 1693 biegaczyZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Silesia Marathon - Blisko 1700 biegaczy na trasie półmarato...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0